Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen erőszakos az Ancim?

Miért ilyen erőszakos az Ancim?

Figyelt kérdés
Van egy kb.5cm-es ancim, aki mindenkit terrorizál az akváriumban. Amint etetés van egyből beúszik a többi lakó közé(guppik, xifók, törpe karmos békák és páncélos harcsák) közé és mindenkire rátámad, aki a közelébe megy. Mindennap kapnak enni, de ez mindent sajnál a többiektől. Vettem egy kb. ugyanakkora Plekót és szegényt állandóan követi, ha az megmozdul megy utána, olyan mintha az algát is sajnálná tőle. Normális ez? Azt hittem, hogy békések az ancik. Lehet, hogy nem elég jó a kaja, amit kap? Általában fagyasztott eleséget kapnak és abból is inkább a szúnyoglárvát, mert az a kedvencük az ancimnak is és rendszeresen teszek be neki zöldségeket pl: saláta, uborka, spenót. Szép egészséges és egész gyorsan nő, ezért is nem tudom mi baja. Boccs, hogy ilyen hosszú lett. A válaszokat előre köszönöm.
2010. nov. 23. 18:12
 1/4 gfero ***** válasza:
40%
szia az anci az egy békés hal lehet hogy kevés az étel amit adsz neki ,és amikor bedobod a kaját mohóságból megtámadja őket, kel adni neki néha fagyasztott zöldséget ,nem túl kicsi az aksid
2010. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális az anciknál, védik a kajájukat. Revier magatartásnak hívják, ha jól tudom. Kárt általában nem tesznek semmiben, de épp emiatt a magatartás miatt nagy területen érdemes tartani őket. Etetésnél mindíg külön helyre tegyél neki zöldséget, akkor az elevenszülőket nem fogja kergetni. A plekónak meg nem lesz semmi baja, főleg ha már szép nagy lesz.

Egyébként anciknál ez főleg a hímekre jellemző.

2010. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha szűk a hely, bizony baj lehet az ancikkal.Amíg nincs teli a hasa, nem tanácsos a többi halnak a közelébe menni.:D Kárt nem igen tud tenni a többiekben,mert elúsznak előle.Én algatablettával szoktattam az ancimat, az akvárium egyik végébe,ezt minden nap ugyan ott megkapja, rácuppan és amíg elnyammogja, megetethetem a többit a másik végen.Persze utána kap mást is, de akkor már eltűri a körülötte csellengő halakat.Tehát kell egy nagyobb darab kaja, amit megszerez magának és ha már eszi, etetheted a többit.
2010. nov. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lemerném fogadni hogy egy jó nagy öreg hím anciról van szó.Azok ilyenek.Még a kisguppikra is rátámadnak ha kajáról van szó. :)
2010. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!