Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom fala tiszta...

Doruss kérdése:

Az akváriumom fala tiszta zöldalga. Hogy szedjem le?

Figyelt kérdés

Hogyha végighúzom rajta a kezem ilyen recés tapintású. Próbáltam már fogkefével, de nem jött be. Mivel szedjem le? Az algakaparó segíthet? Ha igen, kb. mennyibe kerül?

Előre is köszönöm!


2010. nov. 24. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

szia!


vannak algaölő cseppek vagy az, vagy pedig algamágnes bátyámnak van, jó dolog:)


[link]

2010. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az algamágnest javaslom, nekem is van nagyon jó!
2010. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kzs ***** válasza:
100%

Az algakaparók közt van mágneses és pengés is.

Nekem az utóbbi van, és abszolút meg vagyok vele elégedve.

Tetra és nem volt olcsó (több mint 4000 ft volt), de kibírtam. Figyelj! Egyszer kell megvenni.

2010. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
algaevő harcsa, mágneses algakaparó
2010. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hektor98 ***** válasza:
50%
Én nem javaslom az algakaparót, mivel az összekarcolja az öveget.
2010. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig az okot kellene megszüntetni, nem csak tüneti kezeléssel elintézni. Persze alga mindí lesz, de nekem a falam még soha nem algásodott be. Ne érje közvetlen napfény, megfelelő szűrés, dús növényzet. Jók az Oto-k is (törpe szívóharcsa), csigák, garnélák. Emellett persze az algakaparót használhatod, a pengés nem karcol, a mágneses viszont igen.
2010. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nem értem az okát mert napfény soha nem ériés a növényeimnek az a világítás ami van még túl kevés is. Úgyhogy nem értem...

Egyébként most akkor a pengés vagy a mágneses karcol jobban?

2010. nov. 24. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én egy dörzsiszivaccsal szoktam ellenük harcba szállni, nem karcolja az üveget, hatékony és könnyű beszerezni. Persze attól is függ mekkora az akváriumod.
2010. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mágneses karcol, a pengés a jobb minőségű. A dörzsiszivacs is jó lehet, ahogy mondják, de a sima penge is. Csak úgy kell húzni, mintha borotválkoznál, nem derékszögben.
2010. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A dörzsiszivacs nem jött be, meg fogkefével is próbáltam már de az nem szedi le. Majd szerzek be egy pengét.

2010. nov. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!