Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elromlott a fütőszál?

Elromlott a fütőszál?

Figyelt kérdés

Pár hete vannak csak halaim, mindent újonnan vettem, kiv. a levegőztetőt meg a fűtőszálat. Ezek kb. 6-7évesek, egy régi halazásomból maradtak meg. 24fokos volt a víz, amit hűvösnek találtam, megnéztem hogy állítható e... nem látok rajta semmilyen mércét de a tetején a gumit picit lehetet csavarni. Nem tudom evvel állítható e. Du. -ra 28fokos lett a víz örültem is... de estére mikor hazajöttem elpusztultak a halaim és 45fokos lett a víz.

Borzasztó lelkiismeret furdalásom van hogy én állítottam el ;( Vagy szerintetek tönkre ment? talán a termosztát ment tönkre?


2010. nov. 27. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt termosztátos, a teljesítménye pedig túl nagy volt az akváriumhoz. Sajnálom a halaidat, legközelebb légy óvatosabb, amiben nem vagy biztos, azt ne használd, illetve ne hagyd felügyelet nélkül!
2010. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válszod! De akkor hogy lehet hogy egy ideig jól működött?

Ez tiszta állatkinzás... szegénykéim :(

Nem halazok többet...

2010. nov. 28. 00:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az írásodból az derül ki, hogy nem működött jól, délutánra 28 fokra fűtött, majd folyamatosan tovább.

Sajnos mindenki követ el hibákat, ez ne vegye el a kedvedet a dologtól. Balesetek vannak, ettől még biztosíthatsz jó helyet halaknak.

2010. nov. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
szerintem ne hagyd abba mindenki szokott tévedni néha csak remélhetőleg minél kevesebbszer mert drága mulatság.vegyél egy olyan fűtőt ami megfelel a te akváriumodhoz 3000ftkb.egy termosztátos
2010. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel történnek bajok, balesetek itt az akváriumozásban is. Ne hagyd abba,ez csak egy baleset volt lehet hogy ha újra kezded és biztositassz egy jó helyet új halaidnak akkor élvezni fogod az akváriumos életet =). Amit ajánlok az az "Aquael hőfokszabályzós(termosztátos) fűtő. Akvaristák 80-90% ezt a fűtőt használja (többek közt énis) árához képest megbízható, és pontosan belehet állitani a halaidnak a megfelelő hőmérsékletet. Ja és amit még ajánlok hogy legközelebb szerezz be egy nagyon pontos hőmérőt mert két hőmérő közötti hőmérséklet különbséggel már én is találkoztam. Tudni kell a halaknak 1-2C változás is nagyon megviseli őket, ilyenkor a halak 95%-a hősokkot szokott kapni ami halálos. További sok sikert neked, és kezdj el újra akváriumozni és meglátod hogy jó ötlet lesz!! Henrik
2010. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!