Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Elromlott az 1500l/h-s...

SOS! Elromlott az 1500l/h-s szűrésem a 220literes akváriumomban! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Légpumpám sajnos a nevelő aksiban van.
2011. márc. 27. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Végy elő egy hajszárírót.Húzz rá egy gumikesztyűt.Egyik ujját lyukaszd ki,dugj bele egy flexibilis gumicsövet,rögzítsd kábelbilinccsel(műanyag),a hajszárító és a gumikesztyű találkozásánál használj befőttesgumit,és oda is ragaszthatod celluxszal. A hajszárítót ezzel a felszereltséggel fixen rögzítsd egy stabil helyre,pld.szigetelőszalaggal alaposan ragaszd egy seprűnyélhez,amit mondjuk egy nagy virágcserép földbe szúrsz,vigyázva arra,hogy el ne dőlhessen semerre,pld.még oda is kötheted valamihez.A hajszárító hideglevegős legalacsonyabb változatával holnapig,míg kinyit az első kereskedés,kihúzhatod.Óvatosan,nehogy valahogyan a hajszárító vízzel érintkezzen.
2011. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt szerintem sajnos nem tudnám megoldani mivel akkor egész éjszaka nem alszok. Nagyon ideges vagyok!
2011. márc. 27. 23:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Reggelig semmi bajuk se lesz a halaknak!
2011. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem egy hajszárító nem folyamatos, hosszú használatra van kitalálva, leég reggelre, mint a sz'r.

Egy ékjszakát ki kell bírnia egy akváriumnak levegőztető és szűrő nélkül, ha nem, akkor ott baj van (túltelepítés és rossz vízminőség). Esetleg egy nagyobb vízcserét ha tudsz, csinálhatnál. Készíts be vizet mindenképp.

Vagy pedig, ágaztasd el a levegőztetőt, ha nincs túl messze és elég a teljesítménye.

2011. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bázzeg. Már próbáltam elágaztatni a levegőztetést, de nem sikerült. Amúgy is 1.5 méter távolság van köztük, és elég kicsi teljesítményű. Egy 50 literes vízcserét megcsinálok reggel, ha addig kibírják, ha nem akkor sajnos csak a betta marad életben.
2011. márc. 27. 23:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Na? Megmaradtak?
2011. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, mind él, de sajnos nincs pénzem új szűrőre. Megpróbálok háztól szerezni egyet részlet fizetésre. Remélem, hogy összejön. Kaptam egy ROSSZ légpumpát is...Nem sokat érek vele. 30 percenként odaállok az akváriumhoz, és levegőt fújok be 2 csövön keresztül.Akvaristán próbálnék üzletelni, csak az sem jön be...
2011. márc. 28. 15:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Jahh, sajnos nekem sem.

A vízbe ne fújkálj, semmit nem érsz el vele. Inkább cserélj le 20 liter vizet naponta, amíg ilyen a helyzet.

Mi baja lett a szűrődnek? Nem lehet megcsinálni? Rotor csere például?

2011. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a baja. Nem is forog benne a "motor".De így akkor szép lesz a vízszámla :)
2011. márc. 28. 16:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy régi szűrőm, ami olyat csinál néha, hogy kihúzom, bedugom és se kép, se hang. Nem is forog, nem is búg. Aztán ha megmozgatom a propellert meg a vezetéket, akkor működik. Próbálkozz ezzel. A másik, hogy beviszed egy normálisabb kereskedésbe, és megkérdezed nincs-e alkatrész hozzá. Nem sok hibalehetőség van egy szűrőben, könnyen javítható.

A vízszámla miatt szerintem ne aggódj, egy köbméter, tehát 1000 liter víz ára 500-1000 Ft körül van.

Sok szerencsét a javításhoz vagy a vásárláshoz!

2011. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!