Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Termosztátos vagy sima fűtőt...

Termosztátos vagy sima fűtőt inkább? Romlott már el a termosztátos fűtőtök? (Kérlek írjátok le, hogy mi volt a baj. )

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 14:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen termosztátosat. A megbízható, nagy márkák nem szoktak meghibásodni, megbízhatóak. Sima fűtővel sokkal nagyobb a rizikó, könnyen túlmelegíthetsz vele még időkapcsoló használatával is (mert bizony az is elromolhat).
2010. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelmű hogy a legmegbízhatóbbak a termosztátos fűtők. Ajánlom az AQUAEL TERMOSZTÁTOS FŰTŐKET. Hiszen ezek megbizhatók és az áruk is elviselhető. Bekell állitani egy pontos hőt a fűtőn és mivel termosztátos igy a hőt állandóan tartani fogja. Én a termosztátos fűtőt ajánlom akvaristák 90% már a mai napokban csak termosztátos fűtőt használ. A sima fűtővel nem tudod fok pontossággal tartani a hőt, és 1-2fok különbség is már a halaknál halálos hősokkot okozhat. Henrik
2010. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ami nem termosztáltos, az nagyon kis teljesítményű. 20 w körül szokott lenni, ez kb. 20 l-es akihoz elég.

Az meg max. szaporítómedencének jó ideiglenesen, úgy hogy a terosztát nélküli fűtőt inkább pótlásnak szoktuk használni, ha a rendes alul van méretezve.

Teljesen értelmetlen hőfokszabályzó nélkülit venni, mert árban annyival nem olcsóbb, és állandóan megy, a szabályozható meg ki-be kapcsol, tehát nem fűt fölöslegesen.

Meg normális (min.50-60 L) akiba egyből kéne venni belőle vagy 3 db.-ot.

Nem szoktak elromlani, viszonylag strapabíró szerkezetek.

2010. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Henrik: Ezt a hősokk dolgot nagyon félrenézted (én emlegettem egy kérdés kapcsán), a fűtőhöz semmi köze. A hirtelen hőmérséklet változásra vonatkozik, mikor egy hal egyikből a másik vízbe kerül. Jó szándékú vagy, csak a "megpróbálok diagnosztikát felállítani" és a hasonló hozzászólások kissé viccessé tesznek :) Már bocs.
2010. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Termosztátos. Nem romlott még el, de volt már eleve rossz a kezemben. Állítsd be 24 fokra és ha 2-3 óra múlva nem fűt 28 fok fölé, akkor jó, csak lejjebb kell szabályozni.
2010. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Salx Narval ***** válasza:
Nálam már ment tönkre hőfokszabályozós fűtés, összehegedtek az érintkezők és folyamatosan fűtött.Az viszont mentségére szóljon, hogy 20-éves volt már amikor meghibásodott.A jobb félni mint megijedni elvet követve, én a hőfokszabályozós fűtést is úgy veszem, hogy folyamatos fűtés esetén se melegíthesse kritikus érték fölé a vizet.Én szeretem a fix fűtést is, de ezeket valóban jól kell méretezni.Ha nem hirtelen történik a hőmérséklet csökkenése, emelkedése, akkor semmi gond nincs, a természetben is van ilyen.Természetesen ennek a mértékét mindig az adott halak igényeihez kell igazítani.1-1,5 fok különbséget, hirtelen is elviselnek, de jobb ha elkerüljük a gyors változásokat.
2010. nov. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

04:17-es, ez a gyakorlatban mit jelent: "a hőfokszabályozós fűtést is úgy veszem, hogy folyamatos fűtés esetén se melegíthesse kritikus érték fölé a vizet"?

2010. nov. 30. 08:32
 8/19 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy bemész az akvarista boltba, és kérsz az X literes akváriumodhoz automata fűtőt. És ekkor adni fognak neked egy olyat, amin be tudod állítani egy kis tekerő segítségével a hőfokot, beteszed az akváriumba, bedugod a konnektorba és már kezdi is fűteni. Amikor pedig elérte a beállított hőfokot, kikapcsol. Amikor elkezd hűlni a víz (persze nem több fokokat) akkor megint bekapcsol és elkezd fűteni. Csak ilyet érdemes használni, mint azt már előbb leírták. Nekem is ilyenek vannak az akváriumokban, állandó 25 fokon tartja a vizet, fél fok ingadozás sincs.
2010. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
Igen pontosan úgy értettem, hogy egy automata fűtést sem célszerű túlméretezni.Tehát, ne tegyünk egy 30 literes akváriumba, 100-150W-os automata fűtést,még akkor se, ha beállítható a kívánt érték.Egy esetleges meghibásodáskor, megfőzné a halakat.
2010. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Értem a működési elvét, olvastam, hogy 1W/l, csak arra voltam kíváncsi mennyire megbízhatóak az automaták szerintetek, mert napközben nem vagyok otthon, és nem akarnék halászlevet... :( (Persze az időkapcsoló is elromolhat.) A többség az automatára szavaz, köszi még egyszer!
2010. dec. 1. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!