Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Termosztátos hőfokszabályozó...

Termosztátos hőfokszabályozó (a radiátoron) állítható függetlenül a kinti termosztáttól?

Figyelt kérdés

Azaz ha a termosztát (az előszobában) 15 fokra van állítva, attól a fűtőtestet lehet 20 fokra állítani, ha termosztátos hőfokszabályozó van rajta?

Bocs, ha hülye kérdés, én világ életemben panelban laktam, és nem értek ezekhez.

Az lenne a gond (jövő télre előre gondolkodom), hogy gázfűtéses, kazános lakásban az egyik szoba sokkal hidegebb, mint a másik (mert nagyobb), viszont ha feltekerjük 20 fokra a termosztátot, a kis szobában lakónak melege van.

Már kérdeztem erről, és a termosztátos hőfokszabályozó felszerelését javasolták a radiátorra.


2011. ápr. 1. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A termosztát annak a helyiségnek a hője alapján szabályoz -ahol fel van szerelve.

A te esetedben: a "kis szobai" radiátorra kellene termosztatikus radiátorszelep,-azt beállítani a kívánt hőfokra, a többi fűtés mehet tovább úgy, hogy a "hidegebb szoba" is melegebb legyen.

2011. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az előszobában a kazán termosztátját 20 fokra tekered és a radiátorra is teszel hőfokszabályzót 15 fokra beállítva,akkor a fali termosztát sose fog kikapcsolni,mert a radiátor 15 foknál elzár és sose lesz 20 fok az előszobában hogy a fali termosztát kikapcsoljon.A termosztát áthelyezése abba szobába ahol a legmelegebbet szeretnéd a megoldás.Így a többi helyiségben tudod lejjebb tekerni a radiátor fűtését.Egyébként abba a helyiségbe ahol a kazán termosztátja van oda nem raknak a radiátorra termoszelepet,vagy ha igen akkor azt teljesen kinyitva hagyják.
2011. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves "második", jelen esetben CSAK a kis szobai radiátorszelep cseréjéről beszélünk!
2011. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!