Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A jávai moha hozzá tud tapadni...

A jávai moha hozzá tud tapadni valamihez vagy mindenképp kötözni illetve hálózni kell?

Figyelt kérdés

Mattenfilterre szeretném futtatni,valahol azt olvastam,hogy be kell szorítani a szivacs és az üveg közé egy csomót és viszonlag jól odanő,de nekem nő minden irányban csak a szivacsra nem.

Odakéne közöznön,vagy mi?

Arra gondoltam készítek valamit amit bele tudok szúrni a szivacsba és azzal rögzítem több csomóban.


2010. dec. 9. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Dryvit háló jó erre a célra, én most fogom beszerezni, azonos projekten dolgozunk :)

Damillal is próbáltam kötözgetni, de az macerás, viszont ami rajta van a szivacson, az már valamennyire hozzánőt, nehéz leráncigálni róla.

2010. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Én krumplis zsákkal ( háló ) szorítottam a sziklához ill damillal kötöztem a gyökérhez.Mind két helyen megkapaszkodott idővel.Ott marad az, csak időbe telik.Mindenképp rögzíteni kell eleinte, de ha ügyes vagy, akkor nem lehet látni semmit a hálóból.
2010. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát zöld színű krumplis szákom éppen akad itthon.

Viszont én arra gondoltam,hogy legfelül odarögzítek egy sort ami végig éri a szivacsot és ahogy nő úgy hajlana le a szivacsra.

Próbáltam fordítva is,úgyhogy a szivacs aljához tettem egy csomót és arra gondoltam majd rátapad és felfut a fény utánn de inkább vízszintesen indult el.

Mivel 5 centivel szélesebb a szivacsom mint az akvárium így megvan hajolva a szivacs U alakban ez viszont kedvez annak,hogy damillal könyebben rögzítsem.,mert ha 5 centinként teszek egy damilt és mindenhohá szúrok be alá egy kevés mohát akkor elég gyorsan benövi majd és nem is fog látszódni.

2010. dec. 9. 12:34
 4/5 A kérdező kommentje:

Kész is vagyok a kötözéssel hozzákötőztem pár dologhoz még a mohát vasfához és a kövekhez.

Tényleg oda tud nőni az egyik kőbe belenőtt rendesen de csak akkor vettem észre mikor meghúztam és elszakadt.

5 soron van damil és alatta moha vagyis jobban mondva körben rátekertem a mohát a damilra így biztos ott marad.

2010. dec. 9. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Én damillal tekertem vasfára, meg fűzfa ágra, de amit az ágra tekertem az jobban nő, mer minden irányba tud nőni, az ágon körben. Abból lett eddig a legnagyobb dzsumbuly.


Szivacsra még nem próbáltam rakni.

2010. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!