Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet megtanulni az...

Hogyan lehet megtanulni az akvarisztika minden fortélyát?

Figyelt kérdés

Tanfolyamról, könyvekből, van valami jó oldal, vagy valaki megadná az msn címét ?

Láttam rengeteg szűrőt, tápot, gyógyszert de elég borsos áron ezeket hogyan lehet otthon minimális összegből előállítani ?


2010. dec. 10. 15:56
 1/6 Platypus ***** válasza:

[link]


Olvasgass itt.

2010. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva.

A legjobb módja szerintem elolvasod az alapokat tehát annyit ami ahhoz szükséges hogy be tudd rendezni az akváriumot (berendezés, növények és ápolásuk, halakkal kapcsolatos észrevételek,tanácsok, etetésük milyen eszközök kellenek a karbantartáshoz) Szóval ezeket.


A többit majd akkor mikor szükséges (takarítás, szűrőcsere, esetleg betegségek kezelése, tenyésztés) mivel hiába olvasol el mindent úgy sem fogsz rá emlékezni meg csak jobb olvasni és csinálni egyszerre így már szinte meg is tanulod :)

Vagyis én így csináltam :)


2. rész.


Nézz szét itt--> [link]

Hát ha akváriumot akarsz arra sajnos rá kell szánni a pénzt. Igazat megvalva egyszer kell igazán rászánni utánna viszont havonta csekély összegből fent lehet tartani.

pl. én 17.000Ft ért vettem annak idelyén egy 54 literes aksit + berendezés 10-15.000Ft havi szinten utána viszont kb 500 ft-ba került :)

2010. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. dec. 10. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alapkérdésre válaszolva:

Átolvasod a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvet, ahogy mondták az akvarista.hu fórumait és az 5 e-bookot a főoldalon, és a diszhal.info-t is áttanulmányozod. Ezekből megtanulva az alapokat már tudsz egy akváriumot venni, és ahhoz, hogy "minden fortélyt" ismerj, átülteted az alapokat a gyakorlatra, és a tapasztalatokból még többet megtanulsz, megértesz.


A többire válaszolva: A költségeket használt cuccok vásárlásával tudod csökkenteni (én is mindent így veszek, persze minden karcmentes, alig használt, tehát nem lepukkant, 20 éves dolgokról van szó), valamint tudsz barkácsolni is, például világítást, külső szűrőt, ezekről akvarista.hu-n rengeteg blog és cikk van, de még így sem minimális összegekről van szó.

2010. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Ha tetszik neked egy hal, akkor utánanézel, hogy mik az igényei, és ugyanezt a növényekkel is. Így már nagy meglepetés nem érhet :)


Az édesvizi halak általában 25 fokon jól érzik magukat és legjobb ha vegyszer nélkül csinálod az egészet. Beszerzel 2db vödröt, az egyikbe 1 napot állott csap vízzel cserélgeted az akváriumba mondjuk 2 hetente a víz felét. Ehhez kell egy leszívó csövet venni, és mindig alulról cserélni a vizet, porszívózni ki a hal ürüléket.

pl egy átlagos akvároium 50 liter minimum, teszel bele jól átmosott kavicsot, és strapabíró növényeket pl: anubias, vizipáfrány, lilaoepsis, jávai moha. A tetejére nagyjából 6500 Kelvines fénycsövet válassz, hát legalább fél watt/liter világítás kéne, tehát egy 50 litereshez jó ha van 25watt lámpa. Alulra fekete kő, mert a fekete nem veri vissza a fényt, az nem fog algásodni és a halak is jobban érzik magukat ha sötét a talaj. A növények meg azért kell hogy legyen miben bujkálniuk, ne féljenek, ne legyenek stresszesek. Aztán kell egy szűrőt venni bele azt a boltban megmondják melyik jó neked. Kell egy háló halakat azzal kiszedni-berakni. Új halat akváriumba meg úgy kell beletenni, hogy zacskóval együtt bedobod, 10 percre, h lassan változzon neki a víz hőmérséklete, mert nagyon nem bírják a hőingadozást. Aztán kivágni zacskót és mehet bele a hal.


Ha meg sok a halad, akkor fertőzések elkerülése végett, lehet csinálni egy kisebb karantén akváriumot, és az újonnan vásárolt halat oda tenni 1 hétre az alatt csak kiderül hogy beteg e.


Ha csapat halat veszel, akkor abból kell 6-8db, hogy jólérezze magát, pl neonhal, tetra, razbórák, guppy, molly, márna.. stb. (ezekből jobb ha több van)


Meg vannak olyan halak is amik nem tűrik meg a többit, hát azt hogy mit mivel rakhatsz össze mondjuk a boltban is megkérdezheted ahol veszed, az eladók is tudnak segíteni, bár néha mondanak ökörségeket az biztos.


Az akvárium maga pedig lehet édesvizi, sügeres, brakkvizi, bio. Tengerivel nem érdemes foglalkozni.


Lehet találni neten mindenféle írásokat egyébként.

Ha érdekel a dolog rákeresel minden marhaságra ami eszedbe jut, aztán elolvasol mindent, és akkor valami csak megmarad.


Halaknak kaját otthon összeállítani, szerintem hülyeség. Hát vehetsz élő szunyoglárvát, tubifexet, vizibolhát, ezt a legtöbb hal imádja és mondjuk 80Ft egy kis adag, azzal elvannak egy hétig és ezt kb 1 hétig hűtőben vízben tárolhatod.


Ha veszel 1db bazi nagy 20cm-s sügeret 300 literes akváriumba, na annak már drága az etetése mer az inkább csak élő kishalakat kajál.


De az ilyen kis 3-5 centis halacskák alig esznek valamit.

50 literes akváriumba meg nagyobb halat ne vegyél.

Olyan halat kell vásárolni, ami nem nő nagyra.

A legtöbb kishalat etetheted lemezes táppal, az elég nekik fél évre egy doboz tehát annyira nem drága az.



Gyógyszer meg nem kell otthonra, azt elég akkor venni ha betegséget észlelsz. és akkor annak megfelelően azt venni, ami kell. Pl lehet darakór, hasvízkór és még van pár féle betegség, de ettől annyira nem kell félni, mert nekem pl 5 év alatt egyik hal sem volt beteg. Olyan volt hogy egyik megette a másikat, de hát egészségére, néha a halaknak sem árt egy kis élő táplálék :)


Most találtam egy valami leírást, de ezt még nem olvastam mondjuk, hát így rákeresel erre-arra aztán találsz mindenről valamit és egy idő után összeáll a kép:


[link]

2010. dec. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a szűrő erőssége se mindegy. Pl egy betta megdöglik egy nagyon erős szűréstől, de egy az afrikai sügér meg imádja.


Pl itt is olvashatsz jó dolgokat:


[link]

[link]

2010. dec. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!