Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Óriás szőrmoha (Polytrichum commune) tartásában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Van.
2010. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor megkérdezem még azt h ez tényleg az a moha amit az erdőben lehet kapni? És ha az, hogy kell "előkésziteni" a vadon szedettet mielőtt betenném az akváriumba.
2010. dec. 10. 20:33
 3/8 Platypus ***** válasza:
85%
Szerintem ez egy félreértés. A szőrmohák tudtommal nem alkalmasak vízalatti életre. A Polytrichum commune-t sok helyen nevezik star mossnak. De ezen a néven más fajokat is értenek. Az akváriumban tartható star moss a Tortula ruralis, magyarul háztetőmoha. Ezt a fajt lehet víz alatt tartani, de csak egy ideig. Én próbálkoztam vele, kiraktam egy darabot az ablakba egy befőttesüvegben, szép zöld volt víz alatt, de aztán elfelejtettem és elpusztult.
2010. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
az óriás szőrmoha nem akváriumba valló .tőzegmoha lápok ritkábban láprétek,erdőkben található fák tövének elsavanyodott területén tehát nem vízben
2010. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieknek, de csak akad valaki aki már próbálta is. Láttam már mocsaras területeken a viz alatt is, ezért gondolom hogy kibirná csak most tél van és nem hiszem h a hó alol lehet még gyűjteni.Tehát olyanok irjanak akik próbálták.
2010. dec. 11. 16:56
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%
Az hogy láttad víz alatt, még jelent semmit. Ha időszakosan víz alá kerül, nem jelenti azt, hogy víz alatt hosszabb távon elvan vagy növekedésre képes. Van olyan lista akváriumban tartható mohákról, amiben szerepel, tehát van benne lehetőség, a kérdés hogy mennyi. Ha mindenáron próbálkozni akarsz vele, akkor szedj le egy párnányit, rakd be egy üvegbe és rakd ki a napra. Cseréld gyakran a vizét akváriumvízzel, vagy tápozd. Várj legalább 1 hónapot, ha víz alól szedted kettőt is mielőtt berakod az akváriumba, ki tudja milyen járulékos lakó van benne. Vegyszerekkel óvatosan, gyorsfürdővel már sikerült kiirtanom mohát. Ha a karanténidő után még mindig él, akkor érdemes vele szórakozni hosszabb távon is. A Tortula nálam ezen bukott ki.
2010. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen.
2010. dec. 11. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem,időben szólok. A szőrmoha elpusztul ha locsolod, vagy egy patak elárasztja. Olyan helyeken nő, ahol az eső esik csak rá, és az is róla folyik, nem rá.
2022. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!