Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppym farkából hiányzik...

A guppym farkából hiányzik egy darab! (? ) Vajon miért? Hogy tudom ezt meggyógyitani? Az akvárium 50literes és van 6lány és 2fiú. (Ő egy lány)

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Vagy kicsipkedték neki, vagy uszonyrothadás. Gyógyszerrel meggyógyíthatod.

[link]

2010. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
JBL Novo Guppy+Sera Florával etetek ->> ez a kaja vitaminhiányos?? És a halam farkából csak 1kis darab hiányzik, és nem fehér a vége... Hol tudok itt Orosházán venni ilyen vitamint?
2010. dec. 12. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én pesti vagyok, nem orosházai :) Te tudod hol van akvarista bolt. De ha nem uszonyrothadás akkor lehet, hogy csak megsérült valahogyan. Majd visszanő neki elvileg. :)
2010. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az uszonyrothadásnak mik a jelei? Megpróbálom diagnosztizálni hogy uszonyrothadás-e?! Vagy nem?! Köszi.
2010. dec. 12. 12:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Tessék :) Ez talán segít


[link]

2010. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy a társai ették meg!

Nekem konkrétan felfalta az egyik guppim a másikat.

Pedig rendesen voltak etetve.

2010. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És akkor megkérdezhetem hogy melyik az az olcsó, de hatékony gyógyszer ami uszonyrothadásra 100%-ban jó? Köszii
2010. dec. 12. 12:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a "Sera OMNIPUR" jó? És mennyit adjak a vizhez (50l) ?
2010. dec. 12. 12:47
 9/12 gfero ***** válasza:
a parakrill jó az uszonyrothadáshoz kb 100ft gyógyszerekben ezek a NEPTUN magyar termékek nagyon jók és nem kel megvenni a legdrágább termékeket .de ez csak a gyógyszerekre érvényes.
2010. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az omnipur gombára van, erre nem jó. A parakill valóban hatásos lehet, de mindenekelőtt az akváriumot kellene rendbetenni, kezdd egy részleges vízcserével HOLNAP. Addig készísd be és pihentesd a vizet. Ez a betegség egyébként általában nem magában jelentkezik, hanem darakór kísérőjeként. Nem látsz fehér pöttyöket, dörgölőző halakat? Aktívak, esznek rendesen?

Ha csak egy halnak van baja, az mechanikai sérülés is lehet, nem kell egyből vegyszerezni. Figyeld, hogy a többin jelentkezik-e valami, és az övé gyógyul vagy rosszabodik-e. Az általad használj kaják jó, de én nyers fagyasztottat is adnék a helyedben, vörös szúnyoglárvát vagy artemiát.

12:35: Egy guppi soha nem fal fel egy másikat, hacsak nem beteg, elpusztult halról van szó. Azt megcsípkedi, egy egészségeset viszont soha.

2010. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!