Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik halak szebbek sügerek...

Melyik halak szebbek sügerek vagy a dániók, neonok stb? mit érdemesebb egy akváriumban tartani sok kisebb halat vagy kevesbb kb 8-10 sügeret vegyesen?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 20:29
1 2
 1/12 kzs ***** válasza:

AZ 1. kérdésedre válaszolva: Ne haragudj, de ezt Neked kell eldöntened. Az, hogy két halfaj közül melyik szebb, relatív. Ami 'X' embernek tetszik, az nem biztos, hogy 'Y-nak' is (és fordítva).


Ma már rendkívül széles a skála a díszhalak terén. Újabb és újabb tenyészváltozatok (sőt halfajok) jelennek meg. Tehát bőven van válogatnivaló. Mindenki eldöntheti, hogy számára melyik halfaj tetszik.

-----

A 2. kérdésedre válaszolva: Nem világos számomra (hiszen nem írod):

- mekkora akváriumra gondolsz?

- Mik, és mennyi az a "sok kisebb hal"?

- milyen fajú sügérekről van szó?


/kicsit pontosíts, ha lehet.../

2009. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

köszi az eddigi válaszodat is!az akváriumom 75 literes az állatkereskedésben azt mondta a fickó hogy max 8 sügeret thetek bele a kereskedésben vannak yellow-k rotrot-ok zebrasávosak és pseudotropheus saulosi.Ezekből gondoltam vegyesen úgy max 6db-ot!

a kisebb halakból pl dániók neonok guppyk pedig mondjuk 10 dánió 5-6 neon és megintcsak 5-6 guppy,a lényeg hogy nem tudom magam elé képzelni mely halak mutatnak jobban a néhány sügér amik ugye nagyobb halak vagy a sok kis mütyür!?egyre inkább a sügér felé hajlok mivel ivadékokmég ezeket felnevelhetném és figyelemmel kísérhetném a fejlődésük... a párommal rég morfondírozunk melyikeket válasszuk de nem igazán tudunk dönteni!

2009. jan. 21. 22:23
 3/12 kzs ***** válasza:

Ekkora akváriumba én nem javasolnék nagytestű sügéreket. Azok a sügérfajok, amiket leírtál, területvédő alapon állnak, mozgékonyak, viszonylag nagyra nőnek, és egy 75 literes aksi nem elég ilyen - és ennyi - halnak.


Én inkább törpesügéreket javasolnék - gyönyörűszép halacskák az Apistogramma fajok (főleg a Ramirezi). Ezek szépen elvannak bármilyen nyugodt hallal (pl. a Vörös Neonhallal).

A Ramirezi törpesügér színpompáját leírni szinte lehetetlen, annyira gyönyörű. Azonkívül kedves természetű halacska - és amennyiben lágy vizet biztosítasz nekik, néhány lapos kővel, virágcserép-darabokkal - ívnak is a közös akváriumba.

----------

Ami a Dániókat, és a Neonhalakat illeti: kifejezett csapathalak, meglehetősen erős társas viselkedéssel. Az esetükben minél többet tartasz belőlük, annál jobban fogják érezni magukat.

---------

Elevenszülők (pl. Guppi): könnyen tarthatók, nem annyira kifejezetten csapatszellemmel, mint pl. a Dániók. De szaporodni fognak (pár hónapon belül sok lehet belőlük).

---------

Akárhogy is választasz, mindig vedd alapul az adott halfaj várható kifejlett méretét, és a viselkedését (mennyire békés/ vagy agresszív, illetve mennyire mozgékony, milyen a hőmérséklet igénye, továbbá hogy csapathal-e).

Általánosságban elmondható, hogy 1 cm/ 1 liter. Vagyis egy darab 1 cm-es hal átlagosan 1 liter vizet igényel. De ezt nem lehet számológéppel pontosan kiszámolni, mert mindig gondolni kell az elegendő úszótérre is.

2009. jan. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaid sokat segítettél!Végül is a vegyes nem sügeres akvárium mellett döntöttem.Viszont ez a törpesügeres dolog is nagyon jól hangzik!Gondoltam megkérdem hogy mi a véleményed a vitorláshalakról?Tarthatóak együtt neonnal és dánióval?Tudom a vitorlás nagyra nő viszont a dánió és a neon sem feltétlenül kicsi hal sőt a guppy sem, szóval ha ezekből a lehető legnagyobbakat veszem összerakhatom a vitorlásokkal?Az állatkereskedésben azt mondták hogy tarthatók együtt!Tetszene is ez az összeállítás!:)

ismét köszi mindent!

2009. jan. 22. 16:54
 5/12 kzs ***** válasza:

Igen? Szóval ezt mondták a kereskedésben?

Húúúú...! (hadd ne írjak semmit azokról...)

----

(most próbálok lehiggadni egy kicsit)


Na szóval: A Vitorláshal (Pterophyllum eimekei és scalare) nagy úszómagasságú sügérféle. Az "eimekei" a kifeszített úszóival 16-18 cm magasságot ér el, míg a "scalare" 25 cm-re is megnő. Éppen ezért csak nagy akváriumban tarthatók - legalább 100 literes kell nekik, de ha azt akarod, hogy valóban dekoratívak legyenek, gyönyörű hosszú erős úszókkal, akkor inkább több kell, mint 100 liter.

Azonkívül a Vitorláshalak párválasztóak. Ivadékkorban nem lehet megítélni a nemüket, az csak később válik nyilvánvalóvá. Éppen ezért legalább 6 darabot kell tartani belőlük, de a 8 biztosabb.

Namost, ha belegondolsz a helyes össznépességbe, hát... igencsak kevés lenne nekik egy ekkora akvárium.

Mindig a várható kifejlett méretet vedd figyelembe.

-----

Neonhal+Vitorláshal? ... Felejtős! Eleinte elvannak ugyan együtt, de később a Vitorlás meg fogja enni a Neonhalat.

-----

Dánió+Vitorláshal: Ez már jobban hangzik, mint az előbbi párosítás. De gondolj bele: ha a Vitorlásnak kicsi ez az aksi - márpedig hidd el: KICSI! - akkor hogyan lehetne MÉG tenni hozzá dániókat, nem beszélve arról, hogy a dániók kifejezetten csapathalak, olyannyira, hogy minél többen vannak, annál jobban érzik magukat.

2009. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó vagyok/

Most látom, hogy guppit is írtál.


Ez sem jó. Tudniillik, a fiúguppikat könnyen megehetik a Vitorláshalak.

(mondanom sem kell, hogy a Vitorláshal az újszülött kisguppikat azonnal megeszi)

Csak a ténylegesen nagy lány-guppiknak van esélye a megmaradásra.

De ha nem az a célod, hogy minduntalan stresszben legyenek a Vitorlások miatt... akkor felejsd el!

2009. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!Megintcsak sokat segítettél!:) ezekszerint nagyon ért a témához a boltos hapsi!...ha netán még lesz kérdésem remélem számíthatok rád!:)
2009. jan. 22. 23:33
 8/12 kzs ***** válasza:

/Ismét az előbbi válaszadó vagyok/


Ha legközelebb elmész a kereskedésbe, figyeld meg a Ramirezi és az Agassizi törpesügéreket.

Valami hihetetlenül szépek - főleg a Ramirezi (bár igaz, hogy a bolti akváriumban, kevés növény mellett gyakran zsúfolt medencében, nem is igen mutatják a teljes szépségüket). Azonkívül kedves természetű halacskák, és ha jól érzik magukat játszanak is egymással.

2009. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kzs ***** válasza:

/A 2. kommentre válaszolva/

Nos igen... tudod, a kereskedőnek ez az egész üzlet.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de manapság mikroszkóppal kell keresni olyan kereskedést, ahol az eladó ténylegesen a vevő érdekeit nézi, és nem csak a saját zsebére gondol.

Sokkal jobb, ha üzleti érdekekkel nem elfogult helyen, hanem teljesen pártatlan internetes fórumon nézel utána a dolgoknak, mintsem belemész olyan vásárlásokba, amikről csak később fogod látni, hogy elkerülhetőek lettek volna...

Én természetesen továbbra is szívesen állok rendelkezésedre. Bármi kérdésed van - nemcsak halak, hanem pl. a technikák, dekorációk, növények, stb, felől - ne habozz! Írj!

2009. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét!

:)

sajnos nálunk nincs az állatkereskedésekben törpesügér,összesen 3 üzlet van abból is csak az egyikben vannak afrikai sügerek...

nos az érdekelne még,hogy cserépvázát tehetek e be az akváriumba búvóhelynek?

és mik azok a vízkezelő szerek,vitamonok,gógyszerek amiből jó ha van itthon?a sera nitrivec nem tudod kb mennyibe kerül?

2009. jan. 24. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!