Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium időszakonként tud...

Az akvárium időszakonként tud algásodni?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy egy időben vagy egy hónapig nagyon algásodott, most meg 2-3 hónapja nagyon keveset.

Pedig sosem van fényben, ablak közelben.

Egyszer csak algásodik, nagyon, másszor, meg alig.

Van ilyen?


2010. dec. 13. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez az úgymond Biológiai egyensúly. ha megfelelőek a körülmények és elég nagy az akvárium akkor kialakulhat. legalább is így tudom.
2010. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A napfény erőssége is nagyon befolyásolja az algák szaporodását. Mióta én arrébb raktam az akváriumot és nem éri nap fény így nincs alga az akváriumban, de persze tudok csinálni bele, ha kell.
2010. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ az algásodás, nemcsak a fénytől. Attól, hogy éppen mennyi tápanyag van vízben, mekkora a nitrát (és ammónia) szint, mennyi a co2, ilyesmik. Gyakorlatra lefordítva: Mennyi hal van benn, van-e túletetés, rendszeres vízcsere, milyen a szűrés, mennyi és milyen növények vannak az akváriumban, ilyesmik.
2010. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy gyakori ok a túletetés ami miatt rengeteg káros anyag termelődik amit egy idő után a szűrő nem tud eltávolitani meg a növények se bírnak már vele és ekkor keletkeznek az algák amit rendszeres vízcserével meg lehet akadályozni
2010. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!