Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyorsan melegszik fel...

Milyen gyorsan melegszik fel a víz egy kb 20 literes akváriumban egy 20W-os vízmelegítővel?

Figyelt kérdés
Csak mert kb egy 20 perce raktam és még mindig nem melegszik.
2010. dec. 13. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Már fel kellett volna fűtenie. Nekünk a 300 literest a 200W-os fűtő kb. fél óra alatt felfűtötte 25 fokra (a kb. 15 fokos csapvízről). Valószínű rossz a fűtőd. Van hőmérőd?
2010. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
csak digitális hőmérőm van, de az nem méri:S de ezt ma vettem...:S
2010. dec. 13. 22:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen hideg volt a víz amit beleöntöttél, vagy langyos? Be tudod linkelni pontosan milyen a fűtő? Vagy írd le a pontos márkát és típusát.
2010. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem volt hideg teljesen, langyos inkább. Hévíz típusú akváriummelegítő. Teknősnek vettem. Az eladó javasolta ezt.
2010. dec. 13. 23:02
 5/16 anonim ***** válasza:
És hány fokra szeretnéd felfűteni? Mert ha langyos akkor lehet, hogy több annál a víz hőmérséklete, mint amit szeretnél :) Milyen teknősöd van?
2010. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De amióta beletöltöttem a vizet, és benne van a melegítő is, nem hogy melegedett volna a víz, hanem még hűlt is...:S Lehet ilyen sokáig tart felmelegíteni-e? Egy ékszerteki meg egy mocsári. De kicsi még mind a kettő.
2010. dec. 13. 23:05
 7/16 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a fajta

2010. dec. 13. 23:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért mondom. Tegyük fel, hogy mondjuk 28 fokos vizet szeretnél. Te beleöntöttél 34 fokosat az akváriumba, beletetted a fűtőt. De mivel 28 fokra van állítva, addig nem fog neked fűteni amíg nem lesz kevesebb, mint 28 fokos a víz. Minek fűtsön mikor melegebb? :) Persze, hogy még hűl. Vegyél majd egy hőmérőt a vízbe. Ha teknősök akkor ne üveget, mert azt el fogják törni. A vízmelegítő az automata vagy fix?
2010. dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Fix, azt sem tudom, hogy hány fokosra tudja felmelegíteni a vizet:S de szerintem a víz már bőven nincs 20 fokos, meg üvegből is van
2010. dec. 13. 23:10
 10/16 anonim ***** válasza:

A melegítő persze, hogy üveg, az nem baj, nem tudják eltörni, csak a hőmérőt (tapasztalat). :)

Én a helyedbe visszavinném azt a vízmelegítőt holnap és kérnék helyette egy automatát. Azt csak beállítod annyi fokra amennyi optimális, és akkor kapcsol be amikor kell. És fixen tartja a hőfokot. Ilyen fűtővel mint ami neked van nagyon nehéz szinten tartani a hőmérsékletet. Nekem is már automata van a teknősöknél. Hány fok van a szobában ahol vannak? Annál nem nagyon lesz kevesebb a víz sem.

2010. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!