Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyorsan melegszik fel...

Milyen gyorsan melegszik fel a víz egy kb 20 literes akváriumban egy 20W-os vízmelegítővel?

Figyelt kérdés
Csak mert kb egy 20 perce raktam és még mindig nem melegszik.
2010. dec. 13. 22:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
kb ilyen 20 fok körül lehet ha megy a fűtés, de ha nem (napközbe amikor nincs itthon senki) ilyen 18, de lent sokkal melegebb van ott szokott olyan 25 fok lenni kb, még radiátor mellett is voltak, de mégis nagyon hideg volt a vizük,
2010. dec. 13. 23:18
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha vennél egy ilyen öntapadós hőmérőt, ráragasztanád az akvárium oldalára és látnád hány fokos a víz. Nem a legpontosabb, de inkább, mint hogy eltörjék az üveghőmérőt a teknősök.

A fűtőt meg vidd vissza, és mondd meg nekik, hogy olyat szeretnél, amin tudod állítani, hány fokos vizet csináljon (automata). Nem tudom létezik-e ilyen kis teljesítményűben is automata, nekem a teknősöknél most 75W-os van bent. 200 literes akváriumban vannak, de persze nincs benne annyi víz, csak kb. 40-50 liter. A 300 literes akváriumban (300 liter vízzel - afrikai sügérek) ott 200W-os és simán felfűt 25-26 fokra, amennyire beállítottuk.

Na viszont most nekem mennem kell aludni mert beteg vagyok, holnap válaszolok majd neked :)

2010. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap akkor megírom, hogy mi lett
2010. dec. 13. 23:27
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is azzal kezd, hogy vegyél egy kívülről felragasztható öntapadós hőmérőt, ez kb 400 Ft


Aztán menj haza, ragaszd rá az akváriumra és nézd meg hány fokot mutat. Ha kevés, akkor kell automata fűtő.


Ha 50 wattost veszel az is kb 4ezer Ft, meg ha 25 wattosat az is. Úgyhogy 50 Wattosat vegyél inkább, mert azt rakhatod 20 literebe is, meg 50 literebe is ha később nagyobb akváriumod lesz.


Azon van egy tekerő, beállítod pl 27 fokra, aztán mindig annyin lesz, éjjel-nappal. Kb így néznek ki, de van belőle többféle:

[link]

2010. dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 gfero ***** válasza:
100%
egy 20w fűtővel max 30-40perc alatt meleg kéne hogy legyen a víz de attól is függ hogy hány fok van a szobában
2010. dec. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De például ha megfogod a fűtőt, akkor érezned kell, hogy melegít-e :) Én ezzel kezdeném.
2010. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!