Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenütt azt hallom nem...

Mindenütt azt hallom nem lehet kikapcsolni a levegőztető és/vagy a szűrőt, de fél vagy egy órára se lehet? Azért mert 1 óráig nem megy a levegőztető abba nem halnak bele, ugye?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 16:41
1 2
 1/12 kzs ***** válasza:
76%

Örülök hogy ezt hallod, és nem véletlenül hallod ezt.


Figyelj ide!

Már negyedórás szünet elég ahhoz, hogy a szűrőbeli hasznos baktériumok - amik a víz tehermentesítését végzik - pusztulni kezdjenek.

Amikor visszakapcsolod, a szűrő döglött baktériumokkal fogja telepumpálni az akvárium vizét, azonkívül megindul az ammónia, a nitrit, és a nitrát képződése, ami könnyen vezethet mérgezéshez.


Szerintem nem éri meg kisérletezni. Annyire keveset fogyaszt a szűrő is és a légpumpa is, hogy... említésre sem méltó.


Remélem, kielégítő volt a válaszom, és NEM fogod kikapcsolni egyik masinát sem - egy percre sem!

2009. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
ilyen alapon minden olyan akvárium tönkremenne ahol néha áramszünet van... tehát mindegyik... nem értek egyet az első válaszolóval, én többször kitisztítottam, kivettem, leállítottam, stb. és nem volt semmi. ez az egész klóros-fémes- vizkezelős dolog túl van heccelve. gondolom azok a cégek által, amelyek ezeket forgalmazzák:)
2009. jan. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kzs ***** válasza:
96%

/Az előttem válaszolónak írom/


Hadd kérdezzelek meg, kedves akvarista barátom: szerinted mi a bánatos fene végzi el az akvárium vizének tehermentesítését? Vagy csak úgy magától lesz tiszta?

HÁT NEM!


Teljesen elfogadott tény biológusok és kémikusok által - nemcsak a SERA részéről, de a TETRA is helyt ad - hogy az akvárium életében kulcsfontosságú szerepet játszanak bizonyos lebontó baktériumkultúrák, amik a szűrőben élnek. Ugyanezeket magyar akvaristák is elismerik - nem egy, nem kettő.


Én magam pedig azt tapasztaltam, hogy a 200 literes akváiumomhoz 2 hónapig hozzá sem kellett nyúlnom - persze a szűrő és a levegőztető éjjel-nappal ment, és használtam azt a bizonyos SERA Nitrivec-et.

Úgyhogy részemről... én magam is osztom a SERA véleményét, mert magáért beszél. Teljesen igaz, amit ír.

(nem hiába lehet hallani annyi elkeseredett akvaristát, hogy állandóan bezavarosodik a víz, nem esznek a halai, stb. - pont ezért).

2009. jan. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kzs ***** válasza:
95%

Még valamit (az előbbi és egyben az első válaszadó vagyok):

Természetesen mindenféle berendezés nélkül is elmegy az akvárium: de csak kérészéletű lesz.

Lehet ugyan teljes vízcserét végezni, mindent alaposan átmosni (bár nem ajánlatos), de ebben az esetben a főszerep a nyüglődésé lesz.

Az akváriumban meg kell lennie egy biológiai körforgásnak (ez röviden így néz ki): a halak ürülékéből ammónia és nirit gyülemlik fel. A lebontó baktériumok ezeket átalakítják kevésbé veszélyes nitráttá, és a növények tápanyag gyanánt ezt - bizonyos mértékben - hasznosítják. Ettől a felesleges nitráttól szabadulsz meg a részleges vízcsere alkalmával.

2009. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És tényleg mi van ha 20 perces vagy akár több perces áramszünet van???????
2009. jan. 22. 14:43
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
kedves sokválaszt adó válaszoló: túlliheged.
2009. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kzs ***** válasza:

/A "sokválaszt" adó válaszoló vagyok/


Jó kérdés, és hasznos!!

1-2 perces leállás még nem gond.

Azonban 20 perc (vagy annál több ideig tartó) szünet , hosszú leállás esetén a szűrőt ki kell emelni, és a szűrőanyagokat át kell mosni - ugyanis már csak döglött baktériumok vannak benne. Visszahelyezés után DUPLA ADAG SERA Nitrivec-et (vagy TETRA Baktozym-ot (ugyanilyen jó ez is)) kell adagolni bele., valamint pár napon keresztül tenni még be a szűrőbe az általam említett szerekből (bármelyik jó).

Ez a szűrő gyors felkészítése.

2009. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
te a SERA-nak dolgozol?:)
2009. jan. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ezek a tabletták mennyibe kerülnek?
2009. jan. 23. 14:35
 10/12 kzs ***** válasza:

/A kérdező legutóbbi kommentjére válaszolva:/


Én debreceni vagyok, és itt a TETRA Baktozym (ez a tablettás) 2400Ft/ 10 db.

Nagyon jó minőségű, de ennél kényelmesebb megoldás a SERA Nitrivec - ez olcsóbb, és csak bele kell önteni a szűrőbe.

2009. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!