Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppik dörgölőznek mitől lehet?

A guppik dörgölőznek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Néha elég vadul hozzá dörgölik magukat a kövekhez illetve az aljzathoz.

Ebben csak az a fura,hogy nem egyszerre csinálják,ezt úgy értem,hogy látom az egyik halat,hogy ezt csinálja de másnapra már el is hagyja,akkor egy másik hal kezdi el és így felváltva.

Először arra gondoltam,hogy valami betegség de egy idő után eltűnik pár napra a vakaródzás majd megint újrakezdik.

Már egy hónapja csinálják mióta megvannak és nagyjából pár halat érint csak a dolog,a többi ellenállóbnak tűnik.

Valami parazita lehet? Vagy betegség,de ha az akkor miért nem terjed szétt az egész akiban?


2010. dec. 17. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen betegség, Talán darakór. Kereskedésbe lehet venni valami oldatot rá és kezelni.
2010. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon valószínű, hogy parazita. Azt javaslom, hogy emeld meg a hőmérsékletet 28 fokra és sera costapurral kezeld le az egész akváriumot. Előtte csinálj részleges vízcserét, a kezelés alatt pedig ne etess. Minnél előbb kezeled, annál jobb, olcsó vackokban pedig (mint a metilinkék) ne bízz. A víz sózása is segíthet.
2010. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van itthon,darakór elleni szerem,valami JbL-es cucc.

Mikor megvettem a halakat akkor,láttam rajtuk néhány fehér darakórra utaló pöttyöt,de aztán eltűntek ezek a kis fehér valamik a halakról.

A kezeléssel még várok kockáztatok egy kicsit mivel egyre kevésbé fordul elő ez a jelenség.

Gyanítom az üzletben nem voltak megfelelőek a tartási körülmények,nálam pedig jobban érzik magukat és ellenálóbbak lettek.

nyomorult halam van amik nem is túl szépek és elég satnyák,lehet megszabadulok tőlük,a többi szép és életerős és nem is vakaródznak,legalábbis már nem.

Meg gondoltam megsózom egy kicsit a vizet de féltem a baci kultúrát a szűrőben.

2010. dec. 17. 21:33
 4/13 A kérdező kommentje:

2 nyomorult halam van

Előbb a 2 lemaradt

2010. dec. 17. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne öld meg őket, eleget szenvedtek, inkább biztosíts nekik jó helyet, megérdemlik. A darakór egy parazita, a legyengült, stresszes halakat támadja meg, de ha elszaporodik, akkor már nem tudnak védekezni ellene. A betegség lefolyása lehet gyors és lassú, nálad az utóbbi van, viszont nem szabad halogatni a kezelést, ha már elszaporodtak, maguktól nem pusztulnak el. A só is inkább megelőzésre jó, de sokat tud segíteni a gyógyszeres kezelés mellett. A bacikultúra fontos és jó, de ha paraziták kínozzák a halaidat, az kiemelt prioritást érdemel. Először kezeld le a halakat, majd utána alakítsd ki újra a bacikultúrát, maximum pár hétig gyakrabban cseréled majd a vizet, hát na bumm. Nem örökre pusztulnak ki, 3 hét múlva ugyan ennyi lesz.
2010. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Kezeld a leírás szerint, a bacik nem tűntek el, csak leváltak a halakról és szaporodni fognak, erre utal a dörgölődzés is, valószínűleg már a vízben vannak a rajzók.A Metilén kék és a malachit zöld 50-éve használt tökéletes gyógyszer, alapanyaga a legtöbb drága készítménynek is.
2010. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
2010. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már beöntöttem nekik a gyógyszert,nem vártam tovább.

Csak vonakodtam mert nagyon megterhelők az 50%-os vízcserék 220 literesben.

Mivel nem tűnik túl súlyosnak a helyzet ezért gondolom 5-6 napos kezelés elég is lesz.


Olvastam,hogy jót tesz a só ilyen esetekben vagyis,hogy gyorsítja a gyógyulást.

Mennyi sót kell adagolni?

A guppik mellet vannak még páncélos harcsák,ékfoltos razbórák és ancik is.

2010. dec. 18. 16:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Sóból egy csapott evőkanál/10 liter víz az adag, soknak tűnhet, de ártalmatlan. Csak jódmentes legyen.
2010. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát tényleg soknak hat mivel ez 200 literben épp fél kiló még több is egy kicsivel,de ez igy kb 3 ezrelékes koncentráció ami így már nem is hangzik olyan soknak

De megbízom benned,meg fokozatosan adagolom be 2 nap alatt.

2010. dec. 18. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!