Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppik dörgölőznek mitől lehet?

A guppik dörgölőznek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Néha elég vadul hozzá dörgölik magukat a kövekhez illetve az aljzathoz.

Ebben csak az a fura,hogy nem egyszerre csinálják,ezt úgy értem,hogy látom az egyik halat,hogy ezt csinálja de másnapra már el is hagyja,akkor egy másik hal kezdi el és így felváltva.

Először arra gondoltam,hogy valami betegség de egy idő után eltűnik pár napra a vakaródzás majd megint újrakezdik.

Már egy hónapja csinálják mióta megvannak és nagyjából pár halat érint csak a dolog,a többi ellenállóbnak tűnik.

Valami parazita lehet? Vagy betegség,de ha az akkor miért nem terjed szétt az egész akiban?


2010. dec. 17. 20:28
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha még nem sóztál, akkor két három részletben tedd a vízhez 1-1 nap kivárással.Jól írja Murr, én is ezt az adagot használom évek óta.Elég ha 30%-vizet cserélsz, de feltétlenül talajporszívóz.Nagyon hatékony bacigátló a csersavpor is, érdemes elolvasni a hatását,adagolását.Én ezt is régóta használom, kissé festi a vizet, de kétségtelenül hatékony.Megemlíteném még a neomagnolt,100 literhez 1db, ha nagy a gond, akkor 2db. Ez a mennyiség,, már kinyírja a bontó baktériumokat is, de ha kell, akkor inkább ezek, mint a halak.A neomagnol 2nap elteltével lebomlik, ha kell meg lehet ismételni, de általában nem kell.Fertőtlenítés után itt is részleges vízcserét kell csinálni legalább 30%.
2010. dec. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

JBl punktol ultrám volt itthon azzal kezelem őket,mellettet sózom is folyamatosan míg el nem érem a kivánt menyiséget.

Sajnos a használati útmutató szerint vár rám egy 50%-os vízcsere holnap ami bk 100 litert jelen aminek külön örülök is,de most azt sem bánom,hogy nem 300 literes aksit vettem.

2010. dec. 19. 08:43
 13/13 anonim válasza:

Nem pusztult el a többi halad :O

A sózást csak elevenszülőknél szabad alkalmazni!!

A többi nem bírja ki.

2016. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!