Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tennem a víz megfelel...

Mit kell tennem a víz megfelelő legyen a Galaxy Razbóráknak?

Figyelt kérdés

A víz paramétereket tudom.

pH: 5,7-7,5

Keménység: 8-12NK°

Csak azt nem tudom hogy ez miben különbözik a magyar (csap)víz értékeitől, és mivel, hogyan tudom átalakítani.


2010. dec. 19. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Semmivel nem különbözik, annyi, hogy várj 1-2 hetet míg beleteszed a halakat (szűrő meg minden menjen), mert így lesz idejük a hasznos baciknak megtelepedni, amik lebontják a méreganyagokat, vagyis a halszart meg kajamaradékokat nem hagyják méreganyaggá alakulni.
2010. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gfero ***** válasza:
én keverni szoktam a csapvizet ion-cserélt vizel vagy tiszta esővízzel és így be tudsz állítani egy a haltípusnak megfelelő vizet csak előtte mindig mérd le
2010. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

Azt az ion cserélt vizet venni kell, vagy elő lehet állítani?

2010. dec. 19. 10:47
 4/12 gfero ***** válasza:
5liter kb.150ft tesco
2010. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. dec. 19. 14:46
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%

Először is venned kell egy vízkeménység tesztet(kb. 300 Ft), és megmérni az otthoni csapvized. Ki fog jönni egy érték, ami valószínűleg jóval magasabb mint a 8-12 NK° . Annyi lágy, 0 NK° vizet kell hozzáadnod a csapvízhez, hogy a keverék kb. 10 NK° legyen.

A lágy víz előállítására hosszabb távon a legolcsóbb módszer, ha veszel gyantát. A gyanta egy idő után kimerül, de nem kell újat venni, kb. harmada áron regenerálják.

2010. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magyar csapvízhez vannak akvarizálva, a szaporításukhoz kell lágyvíz. Akkora mennyiséget érdemes megvenni, a gyantás módszer több vízhez ideális. Szeporításhoz csapvíz, és desztillált keveréke lenne ideális, de általában az ioncserélt is beválik. (a kettő nem ugyanaz, a desztillált jóval drágább is)
2010. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam sima csapvízbe vannak és lemezes táppal etetem (összemorzsolom a kezemmel kicsire mielőtt beszórom). Nálam nem szaporodtak még.


Kell nekik sok jávai moha, meg sok mindenféle növény, mert szeretnek bujkálni.


Ha szaporítani akarod akkor önts mellé egy kis desztillált-, vagy inoncserélt vizet.

Gyógyszertár, tesco, benzinkút ilyen helyeken kapsz.


Attól kicsit lágyabb lesz a víz, azt jobban szeretik.

És csak akkor szaporodik ha kap élő kaját.

Pl sórákot kell neki keltetni, vagy élő vizibolhát, abból a kisebbeket meg tudják enni.

2010. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:

A "sima csapvízzel" az a gond, hogy mindenhol más. Ha szerencsés helyen laksz, akkor tökéletes, van ahol eleve 10 NK° folyik a csapból, de M.O.-n rengeteg helyen nagyon kemény a víz, akár 20-22 NK°. Ez már egyáltalán nem ideális ennek a halnak. Akárhogy nézzük, a duplája az optimumnak. Nem fognak felfordulni ilyen vízben sem, de hogy nem fognak teljes pompájukban tündökölni és a maximális élettartamukig élni, az biztos.


Ezt a halat alig 4 éve fedezték fel, az a pár generáció ami azóta akváriumokban kelt ki, kevés ahhoz, hogy az eredeti igényekhez képest szélsőséges vízminőséghez is hozzászokjon egy hal. A neonhalnak is kellett pár évtized, hogy eredendően lágyvizes halból csapvízálló legyen.

2010. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam ilyenek csapvízben:

[link]


de ha nincs kedved deszt vizet venni, akkor Tetr EasyBalance is jó valamire, beállítja a víz pH, KH értékét, eltávolítja a foszfátot, nitrátot és fontos vitaminokat, nyomelemeket, ásványi anyagokat juttat a vízbe (legalábbis ez van ráírva)


Mondjuk én ilyent se használok, de vettem. Meg deszt vizem is van egy kevés, hát majd lehet öntögetek a vizekbe kicsit.

2010. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!