Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő mennyiségű hal egy 54 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

7 ékfoltos razbóra

8 neonhal

9 hím guppi (piros)


2011. okt. 16. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Max úgy lenne működőképes, hogy:

10 neonhal

4-5 Otocilius

2011. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Max ha nem szeretnél Oto-kat akkor 2-3-4 hím guppi.
2011. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mivan? mi az az oto akármi

nekem ilyen halaim vannak, mást nem veszek melléjük!, maximum csak elajándékozok egy párat

2011. okt. 16. 15:54
 4/10 A kérdező kommentje:
ezek így nem maradhatnak?
2011. okt. 16. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég sok.

Én a guppikat ajándékoznám el, de még úgyis elég rossz társítás marad.

2011. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi kép sem, ez így nagyon sok. A 9 guppit ajándékozd el és akkor egy erősebb szűrővel esetleg, de ha nem akarsz vele szenvedni mindig hanem egy jól működő aksit akarsz akkor vagy neon 10-12, vagy razbóra, de annak meg kicsi a hely, bár nem mintha a neonnak nagy lenne.
2011. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Basszus. Ez így szörnyen túl van telepítve, hosszabb távon életképtelen az akvárium. Ha néhány hétig életben szeretnéd őket tartani, akkor hetente kétszer cserélj le 10 liter vizet 1 napig pihentetettre. Az ékfoltos razbóráknak 90 literes akvárium kellene:

[link]

A neonoknak még elmenne, de nekik is 70 a jó:

[link]

A guppiknak megfelelne az 50 liter. De ha összeadod, akkor a halaidnak már körülbelül 200 liter vízre lenne szükségük, az a négyszerese a te akváriumodnak.

Ha jót akarsz, akkor csak a guppikat tartod meg. Ha nagyon odafigyelsz a vízminőségre (hetente megcsinálod a 30% vízcserét), akkor esetleg maradhat a 8 neon 3 guppival.

2011. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gfero ***** válasza:
a razborákat felejtsd el kicsi az aksi nekik.vagy a neonokat vagy a guppikat tarthatod meg a kettő együtt már nagyon sokk .én guppikbol is csak hímeket tartanék a túlszaporulat miatt és még tehetsz bele mondjuk 3 db törpe szívó harcsát
2011. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
te gfero, nem látod, hogy azt írtam, hogy csak hímek vannak, úgyhogy valószínűleg nem fognak szaporodni
2011. okt. 16. 18:50
 10/10 anonim ***** válasza:
hím nőstény nélkül képtelen szaporodni..:)
2011. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!