Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Komolyan mondták? Mit csináljak?

Komolyan mondták? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vettem egy labeo bicolort.kaptam egy betta fiút.jól megvoltak(társas aksiban más halakkal)később a lb. kergette a bettát és komolyan megsérült.lebegett a víz tetején mikor hazaértem.Visszamentünk a boltba azt mondták hogy ez a hal a legbékésebb.nem értik miért csinálta ezt.(de persze nem vették vissza)most is külön van szegény betta.tudtok valamit ajánlani?
2010. dec. 20. 17:50
 1/6 Platypus ***** válasza:

A labeo egy vadállat. Ha nagyon nagy akváriumban van, ahol sok a búvóhely, akkor kezelhető. De ha nincs elég hely, hogy territóriumot tartson, akkor ez a hal egy agresszor. A boltodban az eladók nem értenek a halakhoz, nem egyedi jelenség. Sajnos meg kell válnod valamelyik haladtól, ez a kettő sehogyan se fér meg egymás mellett. Labeót 200 liter alatt egyáltalán nem ajánlott tartani.


[link]

2010. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
nekem a labeo együtt volt a lazacokkal meg a neonokkal és soha nem bántották egymást lehet hogy érezte hogy a betát gyenge vagy beteg és azért támadta meg.de minden fajtánál előfordul hogy egy-egy egyed vad legyen,nekem volt olyan guppim ami kiszedte a neonok szemét,pedig a guppi nem vad.nem azt mondom hogy a labeo a legbékésebb hal,de egy 100 literes akvárium fölött simán elvan a többiekkel.
2010. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a betta az egy nagyon lassú lomha hal, alig tud úszni az uszonyaitól, a fátylától.

Ha erősre állítod a szűrőt, egy nagyobb áramlástól is nekicsapódik a falnak, olyan béna.


A bicolor vagy a frenatusz az meg egy torpedó testű hal, hogy szinte ki tud lőni, kvagyorsan úszik és imádja kergetni a többi halat, halálra szekálja őket, ő valszeg a nagy sodrást is kedveli, biztos vidámparkba érezné magát egy erősebb szűrő előtt és szembe úszna vele.


Mondjuk egy hasonló felépítésű zebradániót, aki szintén gyors, azt nem tudja annyira bántani, mert ha megkergeti, az elúszik, és röhög rajta egyet.


Viszont a betta az beledöglik ha valaki állandóan kergeti, meg stresszeli. Ő mellé csak lassú, nyugodt halakat vennék. Pl az ékfoltos razbóra egy békés lassú hal. Bár bettám nem volt sosem, de szerintem logikusan az a párosítás jól működne.


Már csak abból ahogy ránézek és látom milyenek.

Aztán az is lehet, hogy tévedek.

2010. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. dec. 22. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia ! Én megjártam a labeoval . Kaptam ajándékba egyet és mindig egy helyre bebújt és védte a területét( egy kis "oduban" volt a talajon ) és aki az ő szintjére úszott azt elkezdte csipkedni meg kergette. A Xipho lány halamat agyon csípte sajnos elpusztult az volt a kedvenc halam és arra jutott a sor hogy vissza adtam akitől kaptam !! A labeot tüntesd el azonnal !!!
2010. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi azonnal eltüntetem de nem tudom hogy hova mert barátnőmnek nem akarok hazudni hogy ez egy jó hal és nem akarok neki rosszat.a boltban pedig nem veszik be...

senki mást nem ismerek akinek oda tudnám adni.

2010. dec. 23. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!