Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi oldalra dől. Mi lehet...

Gurámi oldalra dől. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt vele semmi gond. Ma takarítás után visszaraktam a vizébe, minden oké volt, egész délután aktívkodott. Most ránéztem, lent a víz alján piheg, és csak a bal uszonyát mozgatja, a jobbat csak akkor, ha már nagyon nem bír a ballal irányítani. A két tapogatója sem mozog, az oldalára csapva pihen mindkettő. Odamentem hozzá, akkor előjött, kicsit kavargott is a vízben, de utána lement a víz aljára, és enyhén bal irányba mindig eldőlt, amit próbált korrigálni a bal uszonyával. A jobb egyáltalán nem mozog. Külső elváltozás nincs rajta, és a színe is szép sötét. Amikor meg van ijedve, vagy beteg, akkor ki szokott fakulni. Most viszont ez sem áll fent. Tehát mi baja lehet? 30 literben van, egyedül.
2010. dec. 20. 21:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek gyakorlatilag minden válasszal. Főleg azt látom problémának, hibának, hogy kiveszed a halat vízcserekor, ez nagyon megviseli. Azért cserélünk például csak 20-30 %-ot, hogy a halak ne ijedjenek meg a vízszint csökkenésétől. A másik a felkavarásos módszer. Régen én is így próbáltam mulmozni, de minden egyes felkavarásnál láttam, hogy rosszat teszek, a halak láthatóan rosszul érezték magukat közben és utána is. Egy barkácsporszívó elkészítése 2 perc és 0 Forint, ha visszakeresel már én is és a többiek is leírták a készítését és használatát.


A legjobb pedig még egy nagyobb akváriumba való beruházás lenne, amit dúsan lehet növényesíteni és ahol fajtársaival tarthatod a halat. akvarista.hu-n rengeteg apróhirdetés van, ha jól kifogod nagyon olcsón juthatsz egy gurámihoz méltó medencéhez (ezt nem rosszindulatúan mondom, biztos jó helye van, de egy nagy és kecses gurámi megérdemel egy tisztes úszóteret, territóriumot).

2010. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Mára teljesen legyengült, nem tudom mi lelte..a szeme körül pedig bevérzést látok, és pupillája -ha mondhatom így- kitágult teljesen...
2010. dec. 21. 12:47
 13/22 Platypus ***** válasza:
Ha a pupillája kitágult, az agyi sérülés jele, az oxigénhiány okozhatta. Mivel labirintkopoltyús, és légköri levegőre lenne szüksége, így, hogy nem tud mozogni szép lassan megfullad. Szerintem most már az lenne a legjobb, ha megszabadítanád a szenvedéstől. Fogj egy kis tálkát, rakd félig hóval vagy jégkockával, önts rá vizet. Várd meg hogy a víz teljesen lehűljön, és akkor rakd bele a halat. Ez a leggyorsabb és a leghumánusabb módszer.
2010. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán végelgyengülés. Ha nem is túl öreg, de kis helyen, egyedül, rendszeres stressznek kitéve hamarabb kiöregszik. A napokban ugyanez történt az egyik 5 éves fekete mollimmal: lesüllyedt az aljzatra, csak megszokásból evezett. Ha nagyon akart, fel tudott emelkedni, de nagy erőfeszítéseibe került. Mivel a guráminak levegő is kellene, ezért végül is fulladás lesz a vége. Gyanítom mostanra ki is múlt, mert halak nem szoktak 1-2 napnál tovább haldokolni.
2010. dec. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Salx Narval ***** válasza:
Csak tippelni tudok.Szerintem megfázhatott az utolsó vízcserénél, vagy bakteriális úszóhólyag gyulladása van és ezért feküdt le, most pedig fuldoklik, mert nem tud felúszni.Ilyen esetben a vizet 30fokra kell emelni és a labirintkopoltyús halakat 5-6cm magas vízbe tenni, természetesen le is kell fedni a karantén akváriumot, valamint antibiotikummal kell kezelni.Azt hiszem, itt már ez sem segítene.Én is az elpusztítását tudom csak tanácsolni.Sajnálom.
2010. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A pupillája visszaszűkült, és úszkál fel alá...nem túl aktív, de mindene mozog, nem fekszik a víz aljára... én nem tudom mi van ezzel a hallal. Enni nem eszik.

Adtam hozzá meleg vizet, és közelebb toltam a radiátorhoz az aksit. Szűrő és levegőztető folyamatosan megy, most egész épnek tűnik. Köszi a válaszokat, ezentúl ezekre a dolgokra jobban odafigyelek!

2010. dec. 22. 20:22
 17/22 A kérdező kommentje:

Na ugyan már lassan elévül a kérdés, azért leírom mi a helyzet... ma már evett is, és megint követi az ujjunkat.

Viszont azt vettem észre, hogy a hátúszója, a farka, a jobb uszonya és a csápjai meg vannak sérülve. Mármint így foszlik...nem tudok jobb kifejezést rá. Tiszta rongyosak, pedig nincs mellette senki, hogy esetleg megtépte volna egy másik hal. A csápjai a legriasztóbbak, a teste alatt 2 centivel még jó, utána meg csak ilyen foszlány... mi az isten van?

2010. dec. 23. 09:21
 18/22 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a jelek viszont, úszórothadásra utalnak.Ezt gyógyszerrel és részleges vízcserével orvosolhatod.
2010. dec. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Salx Narval ***** válasza:
Elnézést lemaradt a lényeg. [link]
2010. dec. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy visszavonom az elpusztítására tett tanácsomat, ha fel tud úszni, mert akkor még van remény a gyógyszeres kezelésre.
2010. dec. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!