Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom gyorsan, kíméletese...

Hogy tudom gyorsan, kíméletesen megölni a halat (pontyot), hogy ne szenvedjen? Szerintem a húsklopfoló nem hatásos.

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
pedig a lehető leghumánusabb mód egy jól irányzott ütés a fejére. ennél humánusabb csak az, ha visszaengeded a folyóba.
2009. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyet értek az előttem szólóval ha már meg kell ölni akkor egy jól irányzott ütés a fejre.Én rendszeresen horgászom igaz halat saját fogyasztásra még nem pucoltam egyszerüenn nem bírom meg enni de a szüleim igen ezért tudok segíteni egy tanácsal ha leütöd akkor azt egy nagyobb nehezebb késsel tedd "pl:kenyér vágó" de ne az élével üss hanem a másik felével "a fokával" és lehetőleg a hal fejének a felső kétharmadán tehát a testhez közelebbi részén!Minnél nagyobb a hal annál nagyobb az ütés is ugyan is a nagyobb halak csontja masszívabb.
2009. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Engedj ra nagyon forro vizet , egybol elpusztul tole , en is horgaszom es igy szoktam megolni a kifogott halakat.
2009. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
egy nagy recés kés és a fejére rácsapsz és bevágod 3cm re a hal fejét ztán már csak az idegek dolgoznak a halba...
2010. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én is úgy tudtam,hogy be kell vágni neki késsel,úgy tarkó tájékon
2010. márc. 2. 13:43
 6/10 anonim válasza:
77%

Úristen, milyen beteg tanácsok ezek? Forró vizet önteni a halra? Öreg, ez állatkínzás!!! Azonnal felejtsd el örökre ezt a technikát. Remélem előbb-utóbb feljelent valaki állatkínzásért ha továbbra is így végzel szerencsétlen halakkal!


Szerintem az is hülyeség, hogy bevágod. Egy nagyobb halnak elég nehéz átvágni a gerincét még akkor is ha halott. Szerintem az is állatkínzás.


Az első hozzászólónak van igaza: egyszerűen agyon kell csapni egy olyan tárggyal, aminek van súlya, de nem túl nehéz, így meg tudod ütni lendületesen, biztonságosan. Késből csak kevés lehet erre alkalmas szerintem. Egy kisebb halnál még talán. Nagyobb halaknál a húsklopfolónak jónak kell lennie. Határozott lendületes mozdulat. A halat közben fogni kell a törzsénél. Nekem bevált eszköz a nehezebb, merev vas ágas. Azzal 2-3 kilóig kíméletesen le lehet ütni a halat.


És ne felejtsétek, hogy horgászat után már a parton le kell taglózni a halat. Állatkínzás szerencsétlen jószágot élve elszállítani! Tiszteljük meg az állatot azzal, hogy nem szenvedtetjük!

2014. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Forró vizet a halra, te állat! Ha rád öntenék mit szólnál? Barom!


Én egy kalapáccsal szoktam fejen ütni, ahogy az előttem írók mondták. 10 éves a kérdés, bár még biztos van ma is, aki kíváncsi a megoldásra. Nem szabad sajnálni, ha agyonütöd, akkor erősen és határozottan tedd, neki is jobb, neked is. Biztos jele az elpusztulásnak, ha megfelelően fejen ütöd, akkor kimered a szája és onnantól nem mozdul többé.


Érdemes egy rongyot a hátára teríteni, ahol meg tudod markolni, elég csúszós a bőre, másik kézzel meg mehet a fejen csapás.

2019. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit még hozzáfűznék, a kés nyele nem a legjobb megoldás, túl könnyű, legalábbis nálam nem vált be.
2019. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jesszus. Bár jellemző, hogy a kíméltes megölés gyakorlati kivitelezését nem tartalmazza az nagy horgászvizsgafelkészítőtankönyvecske...


Fogj egy kést, a halat fordíts hasára és a felén a két szeme között, de kicsit feljebb függőlegesen szúrd bele a test középvonalán, majd billentsd le a kést és a gerinc felé mozgasd. Ezzel a módszerrel nem lesz szátbarmolva, nem teljesedik ki az emberi brutalitás a kalapácsos szétveréssel és a hal is azonnal elszenderül. A törpét is így lehet a legegyszerűbben megölni, de a csukát is, bármily hihetetlen.

2021. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cseri Bogáta válasza:
Elektromos sokkoló! Azonnal elpusztul a pára!
2021. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!