Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A színfokozó haleledel mennyir...

A színfokozó haleledel mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Vettem a halaimnak egy panzi színfokozó díszhaltápot. Mennyire hatásos? és ha igen mennyi idő múlva látszódik ez meg rajtuk?
2011. márc. 29. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ó jajj... Semennyire. A panzi a legigénytelenebb "halkaja", ami létezik. A helyedben fel sem bontanám. Annak nincs sok értelme, hogy szép színesek lesznek a döglött halaid...


Nem tudom, miket tartasz, de a természetes táplálékuktól: szúnyoglárva, artemia, daphnia, cyclops tökéletesen egészségesek és színesek lesznek, persze megfelelő tartási körülmények mellett. Ezeket fagyasztott formában tudod megvásárolni.


Vannak olyan halak, amik mesterséges úton előállítottak, mesterségesen színezettek. Na őket szokták ilyen mesterséges szarokkal etetni... De ebbe nem akarok belemenni erősen etikátlan a dolog...

2011. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De ha te vagy a panzi növénytápos kérdező is, akkor téged erősen átvágtak és megvetették veled az összes szart, amit csak lehetett. A helyedben nem mennék többet abba a boltba és kicsit utána olvasnék a dolgoknak...
2011. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előzővel.A Panzi elég gyagyi táp.Ne várj tőle sok jót.A fagyasztott természetes eledelek a legjobbak(persze az élő után).Én tartok itthon több félét:Cyclopsot, vörös szúnyoglárvát, mixet amiben mindenféle kis plankton van.330FT/10dkg és elég sokáig elég, ha nem tartasz túl sok halat.
2011. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én csak ezt vettem. az a másik kérdés nem panzi hanem Neptun tápos kérdés .köszi a válaszokat
2011. márc. 29. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Neptun, panzi egy kutya... Egyedül a gyógyszereik használhatóak, de azok is csak ésszel.

Sajnos beleestél a bba a hibába, hogy mindent megvettél, és mindenből a legolcsóbbat. Persze ez csak látszatra olcsó, mert ha azt nézed (növénytápra visszatérve):


Egy tubus használhatatlan növénytáp 200 literre 200-.

Egy kiváló minőségű Easy life 5000 literre 1990-.

Az első 1 Ft/liter, a második 0.4 Ft/liter. Akkor melyik az olcsóbb? És ugyan ez van a kajákkal is...

2011. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi. ezentúl akkor jobban megnézem mitveszek!
2011. márc. 29. 14:46
 7/9 Doruss ***** válasza:
Hogyha jó körülmények között, tiszta és megfelelően kezelt, berendezett akváriumod van, egészséges halkajákat veszel (a Panzi történetesen nem az) akkor elég színesek lesznek a halaid. Amúgy én pont ma vettem egy doboz fagyasztott Artemiát, 510 forint volt és ahogy elnézem elég nagy adag, most így nem tudom, mekkora, de megérte. Olcsó és a legegészségesebb eledel.
2011. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én vettem halszinező lemezest, de ha jól emlékszem nem történt semmi változás.


Világítással jobban lehet halat színezni:

[link]


[link]


A rózsaszín cső alatt a piros halak élénkebb pirosan virítanak, a kék neon alatt meg a kék halak néznek ki jól.

A zöld az ronda, mint egy Jedi-kard.

2011. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
Állítólag a karotin megszínezi a halakat, de én semmi hatást nem észleltem ilyen téren a moszkító razbóráimnál, tetra rubint kapnak. Ez egy jó minőségű kaja, szeretik a halak, de nem a kajától kell a csodát várni, hanem a jó körülményektől. A panziról nekem sincs valami jó véleményem.
2011. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!