Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak a különféle hangokho...

Kutyáknak a különféle hangokhoz való hozzászoktatáshoz (tüzijáték, sziréna stb) hatásos lehet egy CD amin ilyesmi hangok vannak?

Figyelt kérdés
A konkrét lemez nevét sajnos nem írhatom le, mert fővesztés terhe mellett kitörlik burkolt hirdetés címén... Különféle "hangok és zörejek" vannak rajta, igaz angol kiadású, de ez nem hiszem, hogy nagy probléma. Érdemes lehet beruházni egy ilyenbe? Valaki használt már ilyesmit például leszoktatáshoz-rezisztenciához?
2011. okt. 16. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szerintem sokkal egyszerűbb zörgő tárgyakat dobálni a kutya mellé, papírzacsi...

Ha beteszel egy CD-t és szól órákig,akkor az nem éri elazt a hatást mintha odadobsz egy kulcscsomót a kutya mellé a kőre

2011. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen de egy olyan kutya amelyik eleve fosik a zajoktól amellé ha odadobsz egy kulcscsomót világgá rohan. Ezzel a módszerrel nem lehet szoktatni a kutyát a hangokhoz.


Ismerős tenyésztő a kölyköknél használ ilyet.

2011. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Valaki használt már ehhez hasonló zörejhangos felvételeket? Például a villamosok erős csengőjét jól lehet ilyennel szimulálni, tüzijáték hangot is lehet adagolni, visszaemelve lassan a kutya ingerküszöbét. Csak az ára... de ha tényleg jó, nem sajnálnék rá kiadni annyi pénzt eredeti lemezre sem.
2011. okt. 16. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Én például macskához szoktatás előtt nagyon sokat hallgattattam a kutyával nyávogást, hogy az már ne legyen kulcsinger a kergetésre. Szerintem be is vált. De nem elég magában a CD, neked is tudnod kell mellé, hogy mire hogyan kell reagálni.
2011. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy ha tudom mikor jön egy olyan inger amitől berezel, fel tudunk rá készülni, s ez a gyakorlat lényege. Ez is hasonló tanítás mint bármi más idétlen trükk, csak picit nehezebb.
2011. okt. 16. 17:41
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos lehet, ha tudatosan állsz hozzá a hangokhoz, és nem csak berakod, aztán hadd szóljon.
2011. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csakis úgy. Tegnap felfigyeltem arra, hogy forgatja a fejét és nézte közben a rádiót amiből a Kossuth Esti mese szignálja szólt. Ez adta az ötletet, hogy például szól a rádión kedvenc politikusunk péntek délelőtt, és egy másik magnóból alájátszunk halkan, majd ahogy felkapta a fejét, mivel a dögunalmas dumálásba valami színt hallott, gyorsan visszahalkítani mintha mi sem történt volna. Dicsérni nem szabad. Nem tudom igazán hogyan lehetne, csak ötletelek.
2011. okt. 16. 18:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem hasznos lehet.

Engem is érdekelne...

Elküldenéd nekem priviben a cd nevét?

Előre is köszönöm!

2011. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hú, hogyan tanítasz? Ismered a klikkeres technikákat, Carren Pryort? Van ugye a rossz viselkedések megszüntetésére az a technika, hogy formálod a viselkedés hiányát. Most kínaiul beszélek, vagy érted amit mondok? :) Mert alapvetően ezzel kellene operálni, vagy inkompatibilis viselkedést tanítani, amihez kulcsinger a (korábban ijesztő) hang. De ez ugye attól is függ, hogy milyen a félelmi reakció.
2011. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

privi megy


Klikkerezünk, igaz még csak most tanulta meg a pinyólabdaérintést, de nagyon vágja, hogy labda-kaja.


Karren Pryor? Ez új, picit írnál bővebben? Tapogatózom a vakvezetőkutya kiképzés irányába is, Rithnovszky könyvei nagyon érdekesek.

2011. okt. 18. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!