Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok nekem növényeket?...

Mondanátok nekem növényeket? Ami fontos, hogy kevés fénnyel is beérje és beszerezhető legyen.

Figyelt kérdés
Kidöglenek a növényeim az akváriumból :(
2010. dec. 22. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a legtöbb anubias az!
2010. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

na azt vettem egyet és az az egy bírja idáig,remélem így is marad.

Kellene még valami ami elfér egy 45l -be,mert sok növényt szeretnék a neonoknak.viszont az én neonjaim nem bírják a fényt,rögtön elbújnak ha kirohad az úszó májmohám a tetejéről,muszály árnyékolnom az akváriumot.Esetleg úszó növény,ami nem fényigényes nagyon ?

2010. dec. 22. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
microsorium
2010. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát neki Erős fény kell ,így ez kilőve
2010. dec. 22. 21:26
 5/14 Doruss ***** válasza:
62%

Én ugyanezzel a problémával küzdök egy ideje, mert a halaim mellett nem tudom megteremteni a növényeknek megfelelő körülményeket. Az anubias-félék tényleg elég szívósak, nálam azok elég jól beváltak. Egyébként kitapasztaltam, hogy az olyan növények szívósabbak és jobban bírják a kevés fényt, meg az olyan tényezőket, ami a legtöbb növénynek nem jó, amiknek nagyobbak a levelei, szóval nem ilyen "tűlevelű" meg nem ilyen kis vékony, gyenge levele van, hanem nagyobb és erősebb, és a szára is vastagabb. Állítólag a jávai moha is szívós, bár azt én még nem próbáltam.

Remélem, érthetően magyaráztam!

Sok szerencsét!

2010. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam a microsorium, a jávai moha és az anubias barteri vált be gyenge világításnál. [link]
2010. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bizony, az utolsó válaszolónak grat, nagyon szép akvárium és a felsorolt növények is jók. Bár írják a lándzsás vízipáfrányra, hogy erős fény kell neki, de szépen megél kevesebbnél is. Ráadásul ha diszhal.info-ról nézted az igényeit, nem keverendő az erős és az intenzív, utóbbi jelenti a nagyobbat.
2010. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
A legkisebb fényigényű növények: Anubiasok, Microsorum, Gömbalga, hólyagos vízikehely(tévesen vízikalászozzák), Bolbitis. Ha az Anubias kihalt nálad, akkor ott komoly gond van. Az Anubiasnál kevésbé fényigényes növény nincs. Leírnád pontosan, milyen technika van az akváriumodban?
2010. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem halt ki az Anubias !Valamit félreértettél:)Azt 2 hete vettem,azóta is szép.Jávai mohát nem tudok mifelénk beszerezni sajna,vettem vizikelyhet is ,szépen 2 nap alatt a hatalmas bokor szó szerint szétfoszlott.van átokhínárom,mondjuk rá hogy elvan.sajnos nem írják a beültetést,hogy a rizóma kint legyen vagy nem és a kereskedő is találgat.lehet hogy ezért rohadt el tőből az összes levél szára a vizikelyhen mert teljesen beültettem?
2010. dec. 23. 12:32
 10/14 A kérdező kommentje:

Az én akváriumom most így néz ki :(

[link]

2010. dec. 23. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!