Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mozog a konyhakész hal?

Miért mozog a konyhakész hal?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesélte, hogy a karácsonyi tükörponty lefejezés + belezés után (kb. 20 perc) a vízzel teli tálban csapkodott!

Morbid kérdés, de kíváncsi lennék a miértre. (a mozgató idegek ennyi idő után is működnek fej nélkül?)


2010. dec. 23. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A rángatózó reflexeket nem csak a központi idegrendszer váltja ki, hanem gerincvelői eredetűek is lehetnek. (gerincvelői reflex)
2010. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ismerősöd kicsit túlzott. Azt még hogy max kb 3-4 perc után csap egyet kettőt az még jó de 20 perc az nagyon sok főleg ha már tényleg konyhakész és a hideg vízben ázik.

Mert azt megértem ha filézéskor még rándul 1-2-őt de max annyi. legalább is pontynál.


Azért mondom ilyen biztosan mert nagyon sok halat megpucultam már de ilyet még nem láttam :)

2010. dec. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, mert nálunk is fordult elő ilyen. :D Anya barátja ütögette és abbahagyta.

A békacomb is mozog egy kis só hozzáadásával ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=2YZJt_Bw3eo

2010. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Húúú de durva ez a videó,ilyet még sosem láttam!:(
2010. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A videón már gerincvelő sincs... :)

Tippeltünk a 20 percre, de az tuti, hogy a halnak már nem volt se feje, se bele - majd be lett áztatva egy tál vízbe. Ez nem 2-3 perc.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. dec. 23. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk amikor bátyámmal csináltunk halászlevet a halnak a szíve még dobogott :D
2010. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha egy kárászt lefejezél annak még 15 perc múlva is ver a szíve,persze akkor a szív a fejen marad.De ha a pontyot lacsapja valaki annak annyi,míg megpucolja valaki addig megmozdul egyszer kétszer,de mire a kibelezésig elér valaki addigra már nem mozog azon semmi.

Szerintem is erősen túlzott az ismerősöd vagy halucinált.

2010. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a gerincében van a mozgató ideg, amíg el nem vágod addig mozog (persze nem él tovább mint előtte szóval nem dobhatod be egy tóba)
2010. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rosszul lettem a békás videón. Semmit se eszem meg, ami mozog. O.o

És igen tud mozogni, azt nem tudom miért, de én azóta nem eszem halat, amikor el kedzett csapdokni készítés közben xD

2010. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom elképzeli, hogy hogyan mozoghat, de magam is megtapasztaltam. Egy hete vettem egy egész pontyot. Felbontás után szétválogattam az alaplének valókat, a belsőséget és a halszeleteket. Feltettem főni az alaplét, bepácoltam a sütnivaló szeleteket, ekkor láttam meg, hogy a belsőség között mozog valami. Kivettem a tányér szélére és hát a szív volt. Csak lestem, hogyan lehetséges,, fel is vettem a telefonommal. Az unokám is látta, a lányom is, szinte hihetetlen, de még több mint 20 percig mozgott ezután is. Szabályos kamramozgások voltak, látható is a felvételeken.
2018. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!