Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konyhaművészeti tanácsokat...

Konyhaművészeti tanácsokat kérnék! Halászlét konyhakész alapanyagokból, könnyen, gyorsan, hogy lehet csinálni? A megsütött beiglit le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék élő hallal bajlódni, se a passzírozgatással,mert dolgozom karácsonykor is. Szóval ötleteket várok, kb. mennyiből jönne ki 4 főre? A beiglit is holnap szeretném megsütni karácsonyra,azért kérdeztem. Köszi.
2009. dec. 19. 16:58
 1/4 igabcsy ***** válasza:

Én esküszöm a saját készítésre, de ha nem lenne időm ezt csinálnám:


A halboltokban, de pl. a tescoban is lehet kapni halászlésűritményt. (ez tulajdonképpen ugyanaz, mint amit otthon több órán keresztül főzöl paprikával hagymával paradicsommal fűszerekkel és paszírozod)

Többnyire 1 kg-os kiszerelésben árulják fagyasztva.

Vegyél ilyent, meg 1 doboz halászlé kockát, és személyenként 2-3 szelet friss halat (ezt is árulnak a tescoban).

Felengeded a sürítményt, öntesz hozzá még vizet, és tegyél bele halászlékockát, hogy jó íze legyen. Forrald fel, és főzd meg benne a halszeleteket.

2009. dec. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 igabcsy ***** válasza:

Előző vagyok... a beiglit elfelejtettem.

Szerintem ha holnap megsütöd, akkor annak nem lesz semmi baja karácsonyig. Már ha kitart addig. :-)))

Amikor kihűl csavard bele alufóliába és tedd hideg helyre.

2009. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én felteszek kb. 4 l vizet 2 db nagyobb hagymát/én csak hosszúkásra vágom, mikor kezd forrni beleteszem a piros-

paprikát és halászlékockát valamint erős paprikát, ezt egy

20 percet hagyom főni, utána teszem bele a besózott halszeleteket/ én pontyból szoktam készíteni. Feltétlenül tegyél bele hal fejet akár 2 db-ot is, akkor is ha nem eszitek meg,mert az adja meg az igazi ízét. Főzd kb. 40 percig lassú tűzön. Mi tésztával fogyasszuk ezért ha

sietek gyufa metéltet főzök ki hozzá.Soha nem passzírozom,

a levét esszük tésztával, utána a halat.



tüzön.

2009. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor a beiglit inkább ne fagyasszam le?Nem lesz nagyon száraz csütörtökig?
2009. dec. 20. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!