Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a fekete...

Mi történhetett a fekete neonjaimmal?

Figyelt kérdés
Ma reggelre mikor felkapcsoltam a világítást láttam hogy 2 neon nagyon meg van tépve. Egyiknek abszolut nincs farokúszója és hátúszója a másiknak félig nincs farokúszója de a törzsén vérző sebek voltak. Nem tudom melyik hal lehetett mert alapjában véve békések. 6 zebradánió, 1 leopárddánió, 4 rózsalazac, 2 black molly, 5 guppi, 2platti, 4 ékfoltos razbóra. Esetleg abban tudnátok segíteni hogy ilyenkor mi a teendő? visszanőhet az úszója. Illetve megj.: zebradániók közül vagy 3 teljesen bepörgött már négy napja. Valszínűleg az egyik nős. ikrás és azért majd elkülőnítem őket csak most mások vannak a karanténba. Az ívástól lehetnek ennyire bevadulva? Köszi a válaszokat:)
2010. dec. 26. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora az akváriumod?

Vagy valamelyik megtépte, vagy betegségtől is lehet (uszonyrothadás). Ha megírod az akvárium méretét utána többet tudunk segíteni, mivel fontos tényező.

2010. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az akvárium 112L-es de nem tudom remélem hogy nem betegség mert csak 2 halon jelentkezett ez a 6 fekete neon közül. Utána néztem az uszonyrothadásnak is és azt láttam hogy a betegség kezdeti szakaszában az úszók töve piros. Van másik két hal aminek a töve piros de nem tudom hogy ez természetes vagy tényleg a betegség. A 3. pedig hogy nem tudom hogy ez a betegség lehet e olyan gyors lefolyású hogy tegnap este semmi bajuk nem volt csak most reggelre az egyiknek kompletten eltünt az egész farokúszója és a teste is elég zilált mintha verekedett volna.
2010. dec. 26. 15:00
 3/7 A kérdező kommentje:

azért nem tudom hogy az a piros folt természetes e vagy a betegség része mert csak a hátúszón piros egy kicsit és amit most nézegetek képeket ugyanilyen más halnak is. pl.: [link]

ugyanilyen az enyémnek is.

2010. dec. 26. 15:04
 4/7 A kérdező kommentje:
most vettem észre hogy a 2 sebzett közül az egyiken ilyen fehér pamacsszerű valami van. 2 vagy 3 ponton ilyen 2-3mm-es fehér vattaszerű valamik. mire utal ez?
2010. dec. 26. 15:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekelne ez rajtam kívűl ( mert senki nem válaszol) képet is küldhetek
2010. dec. 26. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi most kerültem ismét gép elé. :) A fehér az halpenész lesz, ez attól van, hogy seb van a testükön. Holnap mindenképp menj el egy akvarisztikába és kérj halpenészre gyógyszert, mondd el mi történt pontosan. Tudni fogják mit adjanak. Küldj képet is, kíváncsi vagyok rá!
2010. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah és ha lehetőséged van rá, mindenképp tedd karantén akváriumba a beteg halakat, hogy ne fertőzzék meg a többieket! Csináld úgy, hogy egy 10-15 literes akváriumba szívj le vizet az akvárium vizéből és tegyél el vizet vödörbe (amennyit leszívtál a karanténba) és azzal töltsd reggel vissza. Nem szabadna elvileg rögtön, de mi rögtön csapvízzel is szoktunk pótolni, mert 300 literes akváriumnál a vízcsere kicsit sok vödörnyi lenne (90 liter legalább amit le kéne cserélni). Eddig még nem lett bajuk. :) Nálunk mondjuk annyira nem is rossz a víz minősége, csak kemény, de mivel a sügerek bírják a kemény vizet, ezért nem akkora probléma, mint mondjuk neonnál, ami a lágy vizet igényli. Ha van otthon ioncserélt vizetek, az lenne a legjobb, a karanténba is tenni belőle meg pótlásra is. De mindenképp tedd külön őket és holnap kezeld őket, mert le fogják fertőzni a többit, ők meg elpusztulnak.
2010. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!