Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom biztosan,...

Honnan tudhatom biztosan, hogy elpusztult az almacsiga?

Figyelt kérdés
Sajnos nem volt tető az akváriumon, az almacsiga pedig kimászott, és leesett, kb. másfél méter magasról. A házának a csúcsa törött kicsit meg, letört belőle egy kis darabka, ahol kilátszott picit a teste. De ezen kívül más sérülése nem történt. Ez két napja volt. Külön raktam egy kis tálba, de az eset óta nem jött ki a házból. Néha láttam, hogy mozog, mintha még élne, de ma már kicsit szagos is. Akkor már elpusztult? De még a házának a "teteje" néha elmozdul. Mármint az a rész, amivel "be tudja zárni a házát". Csak a szagból gondolom, hogy talán már elpusztult. Mit csináljak vele? Várjak még pár napot?
2010. dec. 26. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még kicsit,nem vesztessz semmit vele.Bár nem értek a csigákhoz,de ha véletlenül még él és kidobod...:S
2010. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hagyd vízben, szerintem még él, csak idő kell, mire regenerálódik :) adj neki kókuszreszeléket vagy kalciumtablettát vagy szépiacsontot a vízbe, hogy pótolja a törésnél keletkezett rést a mészből.

akkor pusztult el, ha kifordul a házából.

2010. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Doruss ***** válasza:
Szerintem várj. Ha valaki megsérül pl. egy balesetben, akkor ágyban kell maradnia egy ideig. Így van ez a csigákkal is, beletelhet egy kis időbe, míg felépül. Amúgy nekem az egyik almacsigám mikor meghalt, darabokban kijött a teste a házából, egy másik meg csak behúzódott, de teljesen, nem is látszott, hogy a házában van. Szóval szerintem még várj, lehet, hogy rendbejön.
2010. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!