Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat (Betta...

Sziámi harcoshalat (Betta splendens) milyen halakkal lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Mekkora akvárium kell hozzá és mik a feltételek?
2010. dec. 26. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szinte bármivel lehet tartani. Ő maga nem sok vizet zavar, inkább olyanokra kell figyelni, hogy pl. ha dél-kelet ázsiai akváriumot csinálsz, mondjuk márnákkal, (ez gyakori hiba) akkor bazi nagy akvárium kell, mert csak sok márnával érhető el, hogy egymással foglalkozzanak. Ha ugyanis unatkoznak, akkor szétcsipkedik a Bettát.

Ez a hevesebb vérmérsékletű csapathatak mindegyikére igaz.


Azt gondolom tudod, hogy Betta hímből csak 1-et tarthatsz. Ha nőstényt akarsz hozzá, akkor viszont minimum 3 db. hogy megoszoljon a figyelme a hímnek. Őket egy 60 l körüli akiban jól lehet tartani.

Tehát hogy mekkora aki kell, a többi haltól függ, ami szinte bármi lehet.


Egyéb feltétel, a víz fölött lévő levegő ne legyen hidegebb a víznél. (le kell takarni)

2010. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat:) Szóval lehet tartani guppival szifóval harcsával algaevővel plattival mollival??
2010. dec. 26. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van egy 200 literes akid, minden további nélkül.

Az általad felsoroltak legtöbbje ugyanis amellett, hogy csapathal, (min. 8db. fajtánként) nem túl kis termetű, és elevenszülő!!!

2010. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54 literesben is működik ez a társítás.
2010. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem 60as van
2010. dec. 26. 20:57
 6/10 Doruss ***** válasza:
Szerintem akkora akváriumban jó az általad felsorolt halakkal, csak vigyázz, hogy ne népedítsd túl. Amúgy nem is kell mindegyikből 8 db ahogy az egyik válaszoló írta. A guppik meg az algaevők jól elvannak kevesen is, a lényeg, hogy ne legyenek egyedül. A többi halat annyira nem ismerem, de azokkal is lehet tartani bettát.
2010. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor akár holnap már meg is vehetném?
2010. dec. 26. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a betta elég agresszív,legalábbis eddig minden ismerősömtől azt hallottam, hogy a bettájuk -idézem: "felzabálta a fél akváriumot"... De lehet,hogy ez tartáshiba következménye volt (túl kicsi hely,túlzsúfolt akvárium,stb.).Ha hímed van, vagy egyedül tartsd, vagy legalább 2 nősténnyel.
2010. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:40


Abban az esetben, ha a felsokolt halakból 2-3 db ot tart. Raj halak lévén viszont ez nem egészséges!

Vagy úgy, ha a felsoroltakból kiválaszt 1-2 fajtát, és azokból több példányt tart.

54-esben ilyen felállásban legfeljebb kínozni lehet őket, nem tartani. Főleg elevenszülőket... megnézheti 2 hónap múlva!

2010. dec. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hím guppik áll nem lehet együtt tartani a hím bettat
2013. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!