Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalas akváriumba milyen...

Aranyhalas akváriumba milyen növényt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

200 literes. Van benne algaevő, aranyhal, gurámi, harcsa, pntylazac.

kinek milyen nöbvény van benne ? Köszi!!!


2010. dec. 27. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
rakjál bele mariskásat.
2010. dec. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában nem igazán tartanak aranyhalat trópusiakkal, úgyhogy nem sok válasz fog érkezni.

Anubias-szal meg lehet próbálkozni, az elég kemény, és keserű, nem nagyon szeretik a halak. És be se kell ültetni, hanem odakötözni valamihez, így kiásni, kirángatni se tudják.

Ezenkívül adjál növényi halz aranyhalaknak, úgy kisebb eséllyel esnek neki a növényzetnek.

(a többi halnak meg mindegy)

2010. dec. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én anno az aranyhalas akváriumba,élő vízből gyűjtött növényeket ültettem és algával, kagylóval borított balatoni köveket tettem.Konkrétan : rucaöröm, vízitök,átokhínár,süllőhínár,tócsagaz,békatutaj,békalencse,gyakorlatilag amit találtam, párnak a nevét sem tudom.:D Tulajdon képen két dologra kell csak figyelni és bármi jó lehet, ami neked megtetszik, bírják a hidegebb vizet és nagyobb kövekkel védeni kell a töveket, nehogy kitúrják.Talán az erősebb szárú, vastagabb levelű növények előnyösebbek, bár nálam nem ették a hínárféléket sem.Természetesen jó alaposan fertőtleníteni kell a gyűjtött növényeket és 1-2 hét karanténozás sem árt.
2010. dec. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam, bár még kicsik, nagyon jól elvannak anubiassal, tavirózsával, hólyagos vizikehellyel, valisneriával, egyiket sem eszik. Kapnak rendszeresen növényi eredetű kaját (borsó, répa, uborka, cukkini, ilyesmik).
2010. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!