Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy készítsem elő a faágat,...

Hogy készítsem elő a faágat, hogy berakhassam az akváriumba?

Figyelt kérdés

Meddig áztassam? Mennyi csersav por kell kb 15L vízbe? Lehetőleg részletesen írjátok le, lépésről lépésre. De ne úgy mint egy foggyosnsk!

Előre is köszi!


2010. dec. 27. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen faága gondolsz.

A vasfa, a szőlőtőke, a fűzfaág alkalmas akváriumi használatra, a többi viszont nem igazán.

Az előkészítés egy alapos mosás és drótkefés tisztítás, utána 10-15 perc forrázás sós vízben, majd kb. 1 hónap áztatás 1-2 naponta vízcserével. Csersavpor nem tudom miért kell, hiszen maguk az ágak is csersavat tartalmaznak.

2010. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tölgyre gondoltam.
2010. dec. 27. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A tölgy nem lesz tartós akváriumban, nagyon hamar elrohad. Kemény, nedvességtűrő növényekkel próbálkozz inkább, ahogy írtam itthoniakból a szőlő és a fűz a legjobb, kereskedésben pedig vehetsz vasfát.
2010. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szőlőtőkét viszont csak olyan helyről szerezz, ahol biztosan nem volt soha permetezve, mert a vegyszerek felszívódtak a fába, és nem tudod "kimosni" belőle semmivel.
2010. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!