Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok, jó ez a társítás?

Mit gondoltok, jó ez a társítás?

Figyelt kérdés

150 literes akváriumban:

3 betta ( 1 hím, 2 nőstény)

2 vitorlás hal ( 1 pár)

6 dánió( 3 h, 3 n)

6 albínó páncélosharcsa

1 zebra pleco

10 guppi ( hímek)


2010. dec. 28. 21:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha vitorlás nincs köztük és 10 dánió, ( 5h 5n) és a guppiknál 6n 4h, és egy algaevő a zebra pleco helyett, az úgy már jó. Mert a bettákat nem szeretném kihagyni
2010. dec. 29. 08:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is a vitik nem illenek a képbe. A pleco helyett inkább 1 pár algázó, egy 150-esben elférnek.

A guppikat én azért nem csípen, mert állandóan sz@rják a kicsiket, és az ember egy idő után nem tudja hova tenni őket.

A dániók egy 150-esbe nekem kicsit kicsinek tűnnek,és szinte mindig csak fent vannak, de ha tetszenek hát hajrá.

A második felsorolásból kihagytad a páncélosokat. Ha direkt, akkor kéne helyettük valami alulra.

A vitorlások helyett pl. lehetne v.milyen apistogramma, 1 hím, 2 nőstény. A kakadu apistok elég szívósak, könnyen beszerezhetőek, érdekesek, szépek.(és általában lent vannak)

A márnáktól se kell félni, nálam senkit nem bántanak, ha elegen vannak, akkor egymással törődnek.

Én a guppik helyett inkább tartanék szumátraiakat, vagy ha tartasz a temperamentumuktól, akkor valami hasonló méretű színes pontylazacot. ( 10 db.serpa lazac)

Így meglenne az "east side-west side" blokk.

Keleti csapat: betták dániók, nyugati csapat: törpesügerek (apisto.), lazacok, algázók :)

2010. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat.

Az utolsónak: az előző kommentbe azt írtam csak, amit megváltaztatnék, szóval akk úgy jó, h 3 betta ( 1h 2n) 10 guppi ( 4h 6n) , 10dánió ( 5h 5n), 6 albínó pácélos, 1 algevő?

És milyen növényeket ajánlanátok bele?

2010. dec. 29. 18:58
 14/15 Platypus ***** válasza:

Hogy milyen növény való neked, az első sorban attól függ, milyen fényt használsz.

A legkevesebb fénnyel is tartható növények: hólyagos vízikehely, Anubias fajok, Bolbitis, gömbalga, Microsorum

Ha kicsit több fényed van: Cryptocoryne(vízikehely) fajok, vízi petrezselyem, sallangos vízipáfrány, mohafélék, Vallisneriák, Bacopa


Itt nézelődj: [link]

2010. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. dec. 30. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!