Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok a fénycsövet...

Mit gondoltok a fénycsövet kompaktizzó elektronikával hajtunk meg dologról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet az akvárium fölé tenni, de nem akarok hatalmas előtétet meg hát hely sincs rá. Szóval ez egy jó alternatívának tűnik, nektek mi a véleményetek? Tudom hogy működik de mégis. Már megvan a 18W os elektronika megy a cső és a páramentes, csak kábel kell meg idő. Szóval nekiálljak?
2011. okt. 19. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Állj:) Működik, szuper, mást nem tudok róla mondani. Az érintésvédelemre viszont nagyon figyelj, minden rést kenj le sziloplaszttal vagy műgyantával. Nagyon jó megoldás a krémtúrós doboz, abba is belefér, aztán azt jól le lehet szigetelni. Amire még ügyelj, hogy az alufólia és egyéb fényterelők vezetik az áramot. Dióhéjban ennyi, sok sikert!
2011. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, igen érzem a 220Val játszás súlyát.
2011. okt. 19. 21:07
 3/12 anonim ***** válasza:

230 Volt van már a hálózatban, régen volt 220 V

De ne dugd be miközben szereled, és ha valamit elbaszol úgyis csak a a biztosítékot csapja le. Attól bajod nem lesz ha nem fogod közben a szigeteletlen drótokat a kezeddel. Úgy kell kipróbálni, hogy jó messziről :)

2011. okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Így van, köszi. Még annyi hogy nem rontja a csöveket hogy nem azzal a nagy előtéttel hajtom meg. Igazából akkor is ezel hajtom ha rontja de azért megkérdezem. :D
2011. okt. 20. 16:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Gányolás a köbön....


Nincs 1000 forintod egy komplett 18W-os armatúrára? Becsavarozod a helyére és kész.

2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nekem 15W kell mert 60 as az aksi, 2 nem találtam sehol, de ha linkelsz akkor köszönöm.
2011. okt. 20. 17:12
 7/12 anonim ***** válasza:

A teljesen standard 18W-os T8-as fénycső 60 cm hosszú.


[link]


1600 forint, tudsz venni duplát is belőle...

2011. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi de először elírtam, nekem 15Wos kell mert csak 60 as az aksi és a tetőbe nem fér bele csak 15ös
2011. okt. 20. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a fajta meghajtás sokkal jobb, mint a hagyományos nagy batárok, illetve amit a másik válaszoló linkelt. Növeli a cső élettartamát, villogásmentes, az áramfogyasztás és hőtermelés csökken, a teljesítmény nő. Az pedig, hogy fogsz egy kis panelt és beszereled a tetőbe, nem tudom, mióta számít gányolásnak... Meg lehet szépen, igényesen csinálni.
2011. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, már kezdtem magam valami kontárnak hinni. :D

Amúgy az elektronika nem lesz a víz közelében mert s tető hátuljára teszem. Csak 2x2 kábel lesz belül ami a foglalatból az elektronikához megy

2011. okt. 21. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!