Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrőt úgy érdemes fordítani...

A szűrőt úgy érdemes fordítani az akváriumban, hogy a levegő, amit befúj, minél több helyre eljuthasson? Értem ez alatt, hogy inkább hosszában áramoljon a víz, mint keresztben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a halaktól is függ, némelyik szereti az erős áramlást némelyik pedig nem.
2010. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vízminőség és növény szempontból?
2010. dec. 28. 23:02
 3/5 Doruss ***** válasza:
Hát szerintem növény szempontból jobb, ha keresztben, mert ha mondjuk hosszában teszed hátulra, nekem úgy a hátul levő növényeket mindig elsodorta, megtépázta. Azóta mindig szembe rakom. Szerintem vízminőség szempontjából mindegy. Halaknál pedig, amelyik szereti az erős áramlást, annak jó hosszában, amelyik nem, annak keresztben. Hosszában jobban áramoltatja a vizet.
2010. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne a levegő eljuttataása legyen a cél. A halak nem úgy lélegeznek, kb. mindegy, mennyi helyre jut el a bubi.


Arra kell törekedni, hogy az áramlás a mechanikai szennyeződéseket az akiban végigsöpörve, elhordja a szűrőig.

Ez lehet hosszában is, keresztben is, sőt slégan is, tökmindegy, a cél, szentesíti az eszközt. A lényeg, hogy okosan!

Külső szűrőnél arra kell figyelni, hogy a beszívó, és kifolyó cső ugyanarra az oldalra kerüljön, ill. ha van mellette belső, akkor egymást kisegítve, kiegészítve dolgozzanak.

2010. dec. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdésre:

Vízőség szempontjából, amit írtam, hogy a trutyi eltüntetése a cél, akármerre is áramoljon a víz.

A növények közül valamelyik kifelyezetten szereti a nagy áramlást, tehát ahogy mondtam, okosan, megtervezve kell telepíteni a növényeket is.

Egyébként a profi, kimondottan növényes akikban akár 8-10 -szeres óránkénti vízforgatás is van, egy átlag növényes-halas akiban, meg ha rendesen beáll a szűrő, akkor jó ha eléri a 3-4-szerest, úgyhogy nem lehet gond.

2010. dec. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!