Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi ivadékokkal mi a tapaszt...

Zsoka79 kérdése:

Guppi ivadékokkal mi a tapasztalat? Kajcsi, levegő, hőmérséklet.

Figyelt kérdés
Tegnap napközben vettem észre hogy valami 0.5cm-es valami úszkál a vízben. Mikor megnéztem NAGY ÖRÖMÖMRE :D egy baby Guppi volt az. Kb 10 órán keresztül hálózgattam őket, és 15db-t sikeresen találtam. Külön tettem őket, de az alat a pár óra alatt nem ették meg a többiek. Igaz két napja többször adtam nekik enni pont azért hogy ne legyenek éhesek a friss húsra. Nagyon-nagyon örülök. Az első ivadékaim. :D
2011. júl. 29. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Levegőztető nem kell, ha minden nap kicserélsz egy 3 bögrényi vizet! A normális lemezes haleleséget szeretik, csak morzsolt össze az ujjaddal nagyon apróra, hőmérséklet jó szobahőmérsékleten! Hány literes akváriumba raktad ki őket?
2011. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok a sikeredhez. A pici halak igénytelenek, kerti tóban is szaporodnak levegő igényük kicsi, de jó ha van levegőztetőjük egyébként egyetértek az előző hozzászólóval.
2011. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Brigi ^^ ***** válasza:

Nyugodtan hagyd benne a kisguppikat az akváriumba. Hidd el, nem ez lesz az első alkalom, a guppik nagyon szaporák. Ha meg is esznek pár ivadékot (ez tök normális, természetes szelektáció. nem is árt néha), még így is nagyon sok lesz egy idő után.

[link] itt olvasd el a 3. bekezdéstől a tudnivalókat, minden benne van :)

jó babázást ;)

2011. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM szépen a gratulációt. Mert eddig tubit vágtam őssze és szárított bolhát morzsoltam. De akkor veszek nekik lemezest. A nagy akváriumban vannak ellető dobozban, elméletileg megy keresztűl rajta a levegő meg a víz. De a hétvégén nyaralni megyek. Magamal szeretném vinni őket. Ilyenkor milyen körülmények a mérvadóak?
2011. júl. 29. 17:39
 5/10 Brigi ^^ ***** válasza:
Hány napra mész nyaralni? 1hetet az ivadékoknak is túl kell élniük kaja nélkül, a kifejlett példányoknak pedig meg se kottyan. Magaddal vinni elég nehézkes lenne szerintem a felszereléssekkel... vagy kérj meg egy szomszédot, ismerőst, rokont, hogy etesse, esetleg vidd át hozzá. :)
2011. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Órákat tudok előtte ücsörögni :D
2011. júl. 29. 18:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat napra megyek. Félek vissza ereszteni őket a nagy akváriumba. Sajnálnám ha a nagyobbak eleségnek tekintenék. Viszont elég sok búvóhely van. Dehát akkor is, lehet nem élnék túl.
2011. júl. 29. 19:36
 8/10 Brigi ^^ ***** válasza:
Nyugi, 2-3 biztos, hogy túl fogja élni ha sok a búvóhely! És ha nem, gyorsan jön az utánpótlás :) csak nehogy a végén az legyen a baj, hogy túl sok a guppi...
2011. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy hete vettem a nőstény Guppikat 2db, 1db hím. Tehát ez még nem az én hímemtől van szeretném ha lenne tenyész állományom. Még van három szülési lehetőség. Viszont ezekböl is lesz elhullás. De a következőket már benne hagyom, mert nem akarok olyan sokat és ha véletlenűl marad akkor szívesen elajándékozom :D Köszönöm a válaszaidat kedves Brigi mindíg jókat írsz.
2011. júl. 30. 00:30
 10/10 Brigi ^^ ***** válasza:
Nagyon szívesen :D
2011. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!