Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga ellen csiga? A jelenleg...

Alga ellen csiga? A jelenleg tervezett halak: szivárványos guppi, platti, neon, és zebra dánió. Melyik a legkönnyebb út az alga elleni harcban?

Figyelt kérdés
Persze a megfelelő méretű akváriumban, szépen apránként telepítve, mindent, ahogy kell. Viszont az algátlanításban tanácstalan vagyok. Esetleg algaevő csiga? Nekem tetszene az ötlet, de nem tudom mennyire kompatibilis a fenti halakkal, illetve hogy milyen a viszonyuk az élő növényekkel. A kis csigákat fogyasztja valamelyik fenti hal? A csigáknál mi a telepítési szabály?
2010. dec. 29. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az ancit ajánlották a boltban, mondjuk nem csiga, hanem hal. A neten azt írták minimum 80 literes akváriumba rakhatod, mondjuk olyat is írtak, hogy 14 centire is megnőhet a kifejlett példány. Mindenesetre én is hasonló halállományt tervezek az akváriumomba, és ajánlották melléjük.
2010. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából minden élőlény csak kiegészítés az alga elleni "harcban", igazából csak az egyensúlyt kell megteremteni. Sok élő növény, jó szűrés, megfelelő világítás, ha eltalálod mindenből az optimumot, akkor nem lesz gondod az algával.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, a csigák, garnélák és algaevő halak is nagy segítséget nyújthatnak. Csigából jó például az almacsiga, ennek korlátozható a szaporodása, vagy például a zebracsiga, ez nem is szaporodik akváriumi körülmények között.

[link]

[link]

Garnélából például az amano könnyen tartható és szeret algázni:

[link]

Halak:

[link]

[link]


Mindhez írnak ajánlott akváriumméretet és népsűrűséget. A fentiekből semmi nem eszi a növényeket és őket sem eszik meg a halaid.

2010. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem van ancim, de nem igazán hatékony:S (vagy ha igen akkor bele se merek gondolni milyen lenne az akim), A csigát jó ötletnek tartom, maláj tornyos(ezzel vigyázz mert nagyon szapora), vagy zebra csiga, ezek a növényeidet sem fogják enni, viszont a kavicsokat üveget átnyalogatják, a barna alga ellen hatásos. A zöld ellen én nem igazán tudtam mit csinálni, az üveget takarítom, a tereptárgyakon pedig nem zavar, sőt még jól is néz ki! Az ecsetalga az már egy elég kemény ellenfél, legjobb ha megelőződ, ügyelj ne hurcold be növénnyel pl. (karanténozz)Az említett csigák remekül megvannak az általad sorolt halakkal!Nem eszik egyik se csigát, almacsigát a növény-evése miatt nem javasolnék.
2010. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ezt a maláj csigát meg eszik a csiga evő csigák? Mikor kell berakni a csiga evő csigát? Együtt az algaevővel, vagy mikor már szaporodott a másik faj? Ki is irthatják a másik fajt? Vagy ilyenkor csak simán újra venni kell a malájból?
2010. dec. 29. 18:54
 5/8 Doruss ***** válasza:

A csigaevő megeszi a maláj csigát. Gondolom, ha mindegyiket megtalálja, kipusztítja őket, de ha nagyon sok van, akkor nyilván nem találja meg őket. Esetleg ha berakod a csigaevőt, vegyél ki pár malájt, amit meg akarsz tartani. Aztán ha kivetted a csigaevőt, rakd őket vissza.

Amúgy leginkább arra kell vigyáznod, hogy megfelelő legyen a fény. Ha túl sok fény van, zöld algás lesz, ha kevés, akkor barna. Amúgy a csigák szépen leeszik az algát, de amikor a falon alga képződik (olyankor ilyen érdes lesz a felülete és nem lehet csak úgy lekaparni) akkor használj algakaparót. Pengés algakaparót egész olcsón lehet kapni, de az csak az üvegen alkalmazható.

2010. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom a bőség zavarával találtad szembe magad :)

A maláj tornyos nem a legjobb algázó, főleg a talajt túrkálja élelem után. Hasznos kis állatka, én is tartok belőle, de könnyen túlszaporodik. A csigaevő csiga eszi őket, de nem javaslom az együtt tartást, mert ez egy piszkos folyamat, sok lesz a csigatetem (csak a folyékony részeket szívja ki ez a csiga, a többit otthagyja), nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ezért inkább a zebracsigát javaslom, ők nem szaporodnak és nagyon dekoratívak. Az almacsiga is jó, ő az üveg falára teszi a petéit, ezeket le tudod szedni, ha nem akarsz túlszaporulatot.


Nálam egyébként van maláj tornyos, hegyes hólyag és nagy tányércsiga is, kézzel szedegetek ki havonta olyan 50 darabot, de én etetek is velük, ezért ez nem probléma. Ha nem akarsz ilyenekkel vesződni, akkor ne ezeket a kicsi, szapora fajtákat tartsd.


Az algagátlásban egyébként a rendszeres részleges vízcserének is fontos szerepe van, nem szabad túletetni, nem szabad túltelepíteni az akváriumot. Ezek még nem hangzottak el.

2010. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát igen alga ellen csiga, csiga ellen csigaevő kagyló...stb Én nem ajánlóm a csigát könnyen elszaporodik.
2011. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
alma csiga :)
2014. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!