Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mely halak tarthatók együtt?...

Mely halak tarthatók együtt? van eddig egy sziámi harcos ( szerintem hím kékeszöld) és ez a boltos szeriont nagyon sokfajtát nem tűr maga mellett. Így aztán vannak még neonhalak (5), gurámik (4), vitorlások (4) és két molli, egy harcsa és egy botia

Figyelt kérdés

szeretnék valami feltűnő színű vagy formájú halat pl tűzhal, állítólag guppi a sziámi mellé nem mehet.

sokat kerestem a neten, de annyi oldalt dob ki, hogy a lényeget meg nem találom. így minedn halam a kéket kivéve fekete fehét, max, csíkos, de épp azért lenne az akvárium, hoyg színpompás legyen. mit tegyek? 96 literes


2011. jan. 3. 15:39
 1/9 Frontosa ***** válasza:
83%

Vitorlás 96 literben? Botia? Már így is túl sok a jóból.

Tűzhal alatt nem tudom mit értessz. Remélem nem a tengeri Tűzhalra. Az nem fér meg a halaiddal, már csak azért sem mert nem édesvizi. =)

A vitorlásokat ajándékozd el és inkább rakj bele elevenszülőket, esetleg még vagy 10 neont.

Üdv,

2011. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezekre már most azt mondom, hogy nem tarthatók együtt, legalábbis nem ekkora helyen. A sziámival meg pláne. Viszont ha szerinted ezek a halak nem elég pompásak, nem elég szépek, akkor az akvarisztika nem neked való.
2011. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Doruss ***** válasza:
100%
Vitorlások tartása egy ekkora akváriumban óriási hiba. Egy vitorlás párnak előírt méret ha más halak nincsenek rajtuk kívül, kb. 100 liter. Az alatt nem lehet tartani. Szerintem vegyél még neonhalakat, azok úgyis színesek. Ez így is elég színpompás, szerintem ne vegyél már sok halat, mert egyrészt túltelepíted, másrészt nem férnek össze a fajták. Azt ajánlom, hogy inkább tarts kevesebb fajtát, de mindegyikből többet, mint túl sok fajtát. Ha pedig nem tetszik így az akvárium, akkor telepítsd be növényekkel, az nagyon fel tudja dobni és széppé varázsolja.
2011. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gfero ***** válasza:
100%
ennél rosszabb összeállítást ritkán látni .ha feltűnő halakat akarsz akkor inkább tengeri akváriumot állítsál ősze ha elég vastag a pénztárcád vagy egy sügerest csak nem 96 literesbe
2011. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

na, jól megkaptam, egészen lehordtatok, pedig, amikor vettem az akváriumot az üzletben a hölgy mondogatta erre arra a halra, hoyg a sziámival nem lehet, azokat nem is vettem, na egy szóval nem mondta, hoyg 4 vitorlás sok lenne. vagy csak eladni akart?

a színpompás alatta pirosat sárgát értem, szép a bitoa nagyon, de a harcsa, meg a vitorlások és a mikollik lássátok be csupa fkete fehér.

igen sosem volt akváriumunk, most van, csak nem értünk hozzá, majd belejövök.

azért még várok válaszokat, elsősorban jó szakirodalmat keresek, mert azt nem találok, csak túl bő lére eresztett írásokat, amit nem tudok kibogozni az én szemszögemből

köszi mindenkinek a válaszát

2011. jan. 3. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Miért nem lehet elolvasni egy nyavalyás könyvet mielőtt az ember belekezd állatok tartásába? Rengeteg olvasmányos, jól illusztrált, emészthető szakirodalom van az akvarisztikáról. Tessék olvasni. Nem értem miért a halak kárára kell tanulni. A szüleid rajtad kísérletezték ki, hogyan fogják nevelni a következő gyereküket? A legtöbb könyvet egy délután alatt el lehet olvasni. Hajrá!
2011. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi a rendszeres olvasóknak, nem akarom tukmálni, de a legkényelmesebben az Alexandrába találsz akvarista könyvet. Én a "Tökéletes akvárium" címűt vettem meg. Nekem tetszett. De még tervezem, hogy veszek másikat is.
2011. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tökéletes akvárium valóban jó könyv lehet, nem olvastam, de jókat hallok róla.

Az alapmű: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, örök klasszikus.

Még egy hasznos olvasmány: www.akvarista.hu főoldal, 5 e-book új tagoknak.

Akitől vetted a halakat valóban csak eladni akart, sajnos rengeteg ilyen bolt van, ez az akvarisztika egyik gyenge pontja. Vannak kezdeményezések ezek ellen a boltok ellen, de a kezek erősen meg vannak kötve, mert például ha név szerint szidod a boltot, akkor szabályt sértesz, büntethető vagy. Na de ez más téma, a lényeg az, hogy előbb szakirodalmat olvass és boltba csak felkészülten, határozott céllal menj.

2011. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
két könyvünk is van, arról, hoyg tengeri akvárium, meg édesvízi stb., de ott aztán nincs kirészletezve, hoyg akkor 96 literre mi az ideális összeállítás.ami van, azt meg a boltos mondta.én csak kérdezem, hogy estleg ebben a már meglevő helyzetben mi a legjobb? és nem kísérleteznek a szüleim és 3-an vagyunk tesók.
2011. jan. 6. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!