Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcos halat milyen...

A sziámi harcos halat milyen más halakkal lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon agresszív , és a neonokat megette , kíváncsian várom mik a tapasztalatok...
2010. márc. 17. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sziámit csak egyedül ajánlott tartani. Meg fogja támadni a többit, ha veszel mellé.
2010. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

EZ NEM IGAZ!!! A harcoshal egy nagyon békés faj, csak a saját fajának hímjeivel agresszív. Az előttem hozzászóló valószínűleg semmit sem tud ezekről a halakról. Mindenféle trópusi édesvízi hallal megfér, ami nem csipkedi az úszóit. Szóval ő békés marad a halakkal, de más halak nem feltétlenül. Úgyhogy békés halakat ajánlok. Például:

Vörös neonhal

Rézlazac

Ékfoltos razbóra

Zebradánió

Labirintkopoltyúsok

Platti

Xifó

2010. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És nem valószínű, hogy ő ette meg. Talán láttad?
2010. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kirágta a szemét... És utána ott szenvedett , az meg tépte az uszonyát cafatokra... :S
2010. márc. 17. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ma voltam bettát venni. Megkérdeztem h bántani fogja e a többi halamt és az eladó azt mondta nem.És az normális ha az iggyik hal a másikat egy kicsit megtépkedi.
2010. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem volt sziámim a társas akváriumba, nagyon jól megfért a többiekkel... két himet nem lehet együtt tartani, mert fajtársaikat kicsinálják. nálunk tetrákkal, lazacokkal, cápamárnákkal...dániokkal volt együtt...
2010. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez hal függő. Volt már nekem is olyan bettám, ami kíméletlenül gyilkolta a neonokat és a guppikat, de most is van egy hímem, és rá sem bagózik a körülötte úszókra (neonok, molli, cory-k, guppi).

Sajnos Te is egy ilyen bolond fajtát fogtál ki. :(

Ez ugyanaz, mint hogy van amelyik betta könnyen szaporodik, míg más egyáltalán nem. A túltenyésztés során vannak tulajdonságok, amik erősödnek (pl. a verekedési hajlam), más pedig csökken (szaporodási képesség), vagy teljesen eltűnik.

Utóbbi időben egyre több olyan nőstény bettával találkozom, ami sokkal agresszívabb, mint az átlagos hímek.

2010. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nekünk a betta guppikkal, citromlazacokkal, torokátummal van együtt. Néha meg-meg kergeti egyiket másikat, de ők is kötekednek vele csak játékosan, de ennyi. Szerintem se egyformák van közöttük békésebb és agresszívabb is. A halaknak is van személyiségük én úgy vettem észre a mieinken.
2010. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem a bettám rátapadt az aranyhalam szemére... igazán megrázó volt...:S de a szeme "csak" bevérzett, nem esett ki.
2010. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen hogy a királybettát bántja minden halunk, csipkedik azt a gyönyörű uszonyát. Főként a szumik és a lazacok genyók vele.
2010. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!