Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő halas kérdései? Többi lent.

Kezdő halas kérdései? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval teljesen kezdő vagyok, de úgy kedvet kaptam hozzá.

Kapnék egy 80literes akváriumot felszerelve és ebbe kellenének halak. Szeretem a szép színes halakat.

Az egyik kedvencem amit mindig látok kereskedésben az a neon hal. Annyit tudok róla, hogy ezt csapatban jó meg szép tartani szóval ebből azért vagy 10darab gondolom kéne.

Illetve annyit tudok még, hogy egy halcentihez egy liter vizet kell számolni (vagy valami ilyesmit olvastam itt :)

A másik ami még tetszik az a bohóchal. Egyszer láttam a plázás állatkereskedésbe és nagyon tetszett. Ezt lehet együtt tartani? A neont és a bohóc halat?


Mit lehet tartani a neonhallal? Valami szép és látványosra gondoltam. Szeretem a színes halakat. Meg jó volna legalább egy nagyobb hal ami úgy szép. Mert azért a neon elég pici. Nagyra gondolok például vitorlás hal méretűre vagy ilyesmi.


Meg mit lehetne még úgy tartani együtt? (szóval a két kedvencem a neon és a bohóc hal meg legalább egy nagy méretű a többire nyitott vagyok bármire ami megtetszik)


Köszönöm a válaszokat! (majd el olvasom csak most le kell szaladnom a kutyával) Köszönöm még egyszer :)


2011. jan. 3. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Először is, a neonhal édesvízi, a bohóchal pedig tengeri. Nehéz lenne együtt tartani őket. :) Tengerisbe ne kezdj szerintem, amúgy se lehetne 80 literbe nagyon bohócot tartani, max. 1 db-ot...

Neonhalból 15 nyugodtan mehet bele. Ez az 1 cm 1 liter ez csak elevenszülőkre, leginkább guppira vonatkozik, más halra nem igazán. Ajánlanék neked pár oldalt, ezeket böngészd át.

www.diszhal.info - itt leírják nagyon sok hal igényét, ezeket tartsd be!

www.akvarista.hu - itt nagyon sok témában vannak fórumok, a főoldalon lévő 5 ebook-ot olvasd el mindenképp

Az első oldalról válassz ki pár halat, ami tetszik, aztán majd írd le ide, és mi megmondjuk, hogy mennyit tarts belőle és melyikeket teheted össze. :)

2011. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gfero ***** válasza:
a bohóc hal az tengeri hal tehát nem jó tegyél dániokat,lazacokat ,tetrákat
2011. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a neon hal a pontylazac félék családjába tartozik. Vizük legyen enyhén savanyú és lágy.Tudnod kell, hogy a pontylazacok nagy létszámban érzik jól magukat. 8-10 db-ot nyugodtan vásárolhatsz belőle. Ügyelj arra, hogy a neonhal a hűvös vizet kedveli. Rosszul érzi magát a 28C fokos vízben.
2011. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontylazacfélék: Tányérlazac, Szent Filoména, Fekete tetra, Áttetsző pontylazac, Ciklámenlazac,Serpa lazac, Lángvörös pontylazac,Fekete neonhal,Rózsahal, Citromlazac, Vörösfoltú pontylazac, Ezüstös pontylazac, Vörös neonhal, Lándzsafoltú pontylazac, Parázsszemű pontylazac, Fekete fantomlazac, Vörös fantomlazac, Fecskendező pontylazac, Kongó-lazac,Beckford törpeszájú,Háromcsíkú törpeszájú,lovacskalazac, vagy ferdénálló lazac.
2011. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj be egy könyves boltba, és vegyél egy könyvet, amit aztán két nap alatt végig olvashatsz, és minden szükséges információt megtudsz egy teljesen alap akvárium berendezéséhez. Egy másik kérdésnél már írtam, hogy az Alexandrába árulják a "Tökéletes akvárium" című könyvet. Ott bemutatnak néhány fajt, és ott van mellettük többek között, hogy könnyű-e tartani őket. Mindenképpen tanulással kezdj, elvégre a hal nem tud arrébb úszni, ha nem bánsz jól vele. Ne a halak kárára akarj tanulni.
2011. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. jan. 3. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 1 liter / cm csak a kis halakra vonatkozik, ha neonnál nagyobb, nagyobb a szorzó is!!! (bárki bármit mond)

A bohóc természetesen szóba se jöhet.

A vitorlás (és más hasonlóan nagy) se, egyrészt mert kevés neki a 80 liter, másrészt megeszi a neonokat. Ilyen akiban csak kis halakat tarthatsz.


Ha valamivel nagyobbat akarsz, ezeket javaslom a neon mellé, ők ekkora vízben is elvannak:

[link]


[link]


Talán ők a legjobban beakvarizáltak, amivel kis odafigyeléssel, és utánnaolvasással egy kezdő is elboldogul.

2011. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kis kiegészítés a kakadu törpesügérhez:

Hímből kizárólag 1-et tarthatsz, nőstényből kb. 3 lenne az ideális.

2011. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Doruss ***** válasza:
Én mindenkinek a guppit ajánlom aki színes halat akar. Az aztn minden színben van amit el tudsz képzelni. Bár nagyon szapora fajta, szép és könnyű a tartása. Ha nem akarod, hogy szaporodjanak, vegyél csak hímeket, azok úgyis színesebbek. És megférnek a neonokal.
2011. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!