Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit, hogyan csinaljak? (Akvarium)

Mit, hogyan csinaljak? (Akvarium)

Figyelt kérdés

Most repdesek az oromtol,mert anyumek beleegyeztek ,hogy tartsak halakat.Egy 30 literes akvariumom mar van,es persze a szukseges melegito,es pumpa(a pumpa szivacsal van) na meg a lampa.

Lassacskan mar 2-3 honapja olvasok az akvarisztikarol es egy nagyon szep erdekes dolognak tartom.

Az akvariumot holnap ki akarom mosni,es ha vegeztem beteszem a pumpat,melegitot.

Nalam a helyi allat kereskedelemben halaknal nem olyan nagy a valasztek most.Maskor normalos minden de most....

Ma voltam ott es lattam par halat mi megtetszet.

Lattam egy erdekes harcsat,hosszabba teszte a pancelos harcsanal de csak par centivel,sotetebb a szine es a bajusza nagyobb.

Ez a hal es meg lattam zebra csigat amit minden bizonyal meg fogok venni.

Nem akarok sok halat egyenlore az akvariumban ezert orulnek ha igy ezek a kis lenyek meglennenek harman.

Es a gombmoha megtetszett igy szerintem abbol is veszek 1-2 db-t.

Nah de most jonnenek a kerdeseim:

A zebra moha nem maszik ki az akvariumbol,es nem banjta a halaimat vagy a novenyeket?

Mivel elozhetnem meg a betegsegeket a halaimnal ?

Mert olvastam par kerdesnel ,hogy van ez a darokor vagy mi,es meg sok minden.

Hogyan oldjam meg,hogy ne csapjon zajt a pumpam?mert most probaltam ki es azert nem epp a legcsendesebb.

Ha a halak csak 2-en lesznek akkor nem lesz semmi bajuk ugye ?


Ha ez a harcsa tapasztalaitok szerint tul nagyra no vagy nem jo akkor tdnatok meg valami ehez hasonlot ajanlani?


Valaszaitokat elore is koszonom,es ha valamit roszul gondolok illetve ha roszul csinalok valamit szoljatok kerlek.


2011. jan. 3. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnezest ha tul sokat kerdeztem.
2011. jan. 3. 19:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem azért nem kapsz választ, mert túlságosan keveset tudsz, nehéz lenne mindent leírni, és ez a fórum nem erről szól. Nem tudom hány éves lehetsz, de azt javaslom, hogy először inkább a szüleidet beszéld rá, hogy tanulmányozzák át az akvaristáskodás rejtelmeit. Ez nem egy olyan hobbi, amit csak úgy rá lehet bízni egy gyerekre. Az akvarisztika nem olyan szintet képvisel, mint mondjuk a tengerimalac tartás. Én azt javaslom, hogy amég nem leszel elég nagy, addig próbálkozz rugalmasabb, elsősorban szárazföldi élőlényekkel. Az a 30 literes akvárium nem a legideálisabb egy tengerimalac számára, de éppenséggel megfelel neki. Olcsóbb is, mint ha halat tartanál.


Sajnos sok szülő ebbe nem gondol bele, és ezért születnek sorban az ilyen kérdések. Bár ez még mindig jobb, mint a 11 literes aksiról szóló történet...

2011. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Figyelj

Nem kell hirtelen ne ksigyerekezni attol ,hogy meg nem vagyok annyira tapaztalt e teren.

Mert tudtommal senkise porfibol kezdte.

Regebb tatan sokat foglalkozott ezzel tole meg tanulgattam ezekrol.

Es mas haziallatom is van.

2011. jan. 3. 20:46
 4/9 A kérdező kommentje:
tatam *
2011. jan. 3. 20:46
 5/9 Doruss ***** válasza:

Azért az első válaszolónak nem nagyon van igaza.

12 éves voltam, mikor megvetem az első halaimat. A szüleim ellenezték, aztán belementek, de úgy, hogy azt mondták, ők hozzá nem nyúlnak a halakhoz, ha én nem gondozom, őket nem érdekli, ha elpusztulnak. És lám, mostmár mániákus akvarista vagyok!

Amúgy a szűrőm nekem is elég hangos, ahogy bugyborékol. Szerintem ez ellen nem nagyon lehet mit tenni.

Nem tudom, hogy melyik halról beszélsz, de a páncélos harcsa az nem nagy, nem nő nagyobbra néhány centinél. Amúgy kérdezd meg az eladót, biztos tud segíteni.

A csigából nyugodtan vegyél, az nem árthat semmit.

De így ha csak ennyit veszel, elég "élettelen", színtelen lesz az akvárium. Mondjuk 30 literen nem is lehet sok halat tartani, úgyhogy valami kisebb halat kéne még venned, ami nem rajhal. Például a guppy ilyen, de ha nem akarod, hogy szaporodjanak, akkor csak hímeket vegyél. Abból egy ekkora akváriumba mondjuk 2 páncélos harcsa mellé vehetsz néhányat, mondjuk max. 5 darabot. A hímek különösen szépek, mindenféle színpompásak.

És vegyél sok növényt meg néhány díszt az akváriumba, és gyönyörű lesz. De vigyázz, hogy ne vegyél túl sok halat, ne telepítsd túl az akvit.

Betegségek megelőzésére pedig legjobb mód, ha vigyázol a vízminőségre és arra, hogy ne kerüljenek be bacik. pl. ha már vannak halak az akváriumba, és veszel egy újaat, használj neptun gyorsfürdőt, abba berakod egy kis időre, utána mehet az akviba. Mindig tiszta kézzel nyúlj bele a vízbe és etess. És fontos: az akváriumba soha ne használj vegyszert! Maximum vízelőkészítő, vagy valami halgyógyszer, de csak akkor, ha betegek.

Remélem, segíthettem. Azért a víz előkészítéséről és a vízcserékről még olvass, mert azt most itt nem nagyon tudnám leírni.

2011. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

20:47


Koszi! A sztori velem is igy volt

2011. jan. 3. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:

A második válaszoló szinte mindent leírt.Még hozzá tennék annyit hogy miután feltöltötted az aksit minimum 1 hétig járasd ! De jobb ha két hétig megy az aksi hal nélkül.(Ez fontos)Majd jöhetnek a halak.Ha tényleg olyan sokat olvastál nem hiszem hogy bármi problémád lenne.Ha mégis nyugodtan írj.Ez a fórul arra való hogy segítsünk másoknak.(Ez első válaszolóval én nem értek egyet.)

SOK SZERENCSÉT !:)

2011. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az a harcsa corydoras barbatus, akkor nagy lesz. Szintén nem ajánlott ekkora akváriumba a torokátum és a morgóharcsa.

Valamelyik nerita nálam szeretett szökni, lehet, hogy pont a zebra csiga volt. Le kell fedni az akváriumot.

Heti részleges vízcsere és minőségi táplálék.

2011. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2011. jan. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!