Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium, sok a gond. Mit...

Új akvárium, sok a gond. Mit csináljak, mikor, hogyan?

Figyelt kérdés

1. kérdésem: beleraktam a szűrő-levegőztetőt, bekapcsoltam és az valami barnás port kezdett el fújni, jó erősen aztán kitisztult és már aztán normálisan fújt. Anya szerint kerámiapor volt, mert az eladó azt mondta neki az van benne. Most vettem észre, hogy valószínűleg ez a por lerakódott a növények leveleire. Ez baj? Kell valamit csinálnom?

2. kérdés: 14 halam van összezsúfolódva egy aksiban (most ne bontogassuk a szálakat, hogy hogyan került oda 14 hal és mekkora a mérete az aksinak) lényeg, hogy minél előbb át kéne rakni őket az újba. Raktam biológiai-folyamat beállás gyorsítót a vízbe, a régi aksiból is tehetek át majd vizet. Hány nap után rakhatom át őket vészhelyzetben? A guppi nőstényem hamarosan szül és neki is kéne majd a régi aksim "szülőszobának".Ám az új aksiban a víz még nem kristálytiszta, szerintem egy kicsit opálos.


2011. jan. 13. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a por a zeolit törmeléke. Jó lett volna kimosni előbb, de nagy gondot nem fog okozni. A leveleket ütögesd meg mondjuk a halfogóhálóval, nem fog nagyobb problémát okozni.

A halakra egy hetet mondtam az előző kérdésedben, de ha rossz a helyzet teheted hamarabb is őket, csak várd meg míg letisztul a víz. A szűrő menjen max forgatással, a világítás egyáltalán ne, és csinálj részleges vízcseréket ha sok a mechanikai kosz a vízben. Remélhetőleg 1-2 napon belül letisztul. Ha bekerültek a halak, az elején mondjuk 3-4 naponta csinálj egy kisebb vízcserét, mondjuk 10%-ot, amíg be nem áll a víz, később csökkentheted heti rendszerességűre.

2011. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A guppit meg sz'rd le, majd akkor szaporíts, ha már minden rendben van.
2011. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Hálás vagyok.
2011. jan. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!