Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak hogy ne legyen...

Mit csináljak hogy ne legyen vízköves az akvárium oldala?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom a vízkő a víz keménysége miatt alakul ki. Talán ha desztillálod akkor nem lesz olyan. De mivel nem értek a halakhoz nem tudom hogy jó-e nekik a desztillált(természetesen lehűtött)víz
2010. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

sikáld meg alaposan ecettel vagy citrommal és alaposan öblits le amikor takaritod!!! NE VEGYSZERREL!

Na és forralj csapvizet és hűtsd le... hátha akkor jobb lesz

2010. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel csak üres akváriumot takaríthatsz, a kérdező szerintem azt szeretné tudni, hogy teljes vízcsere nélkül mit lehet kezdeni vele. Merthát ecetet nem moshatsz bele a vízbe. Nálam ez úgy működik, hogy a tetővel eltakarom az akvárium felső részét és mindig addig töltöm vízzel. Máshogy nem hiszem, hogy eltűntetheted.
2010. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Doruss ***** válasza:
100%
Nekem is mindig vízköves, nem nagyon lehet ellene mit tenni. Ha ott vízköves, ahol nincs víz, akkor azt szoktam csinálni mint az előző válaszoló: addig töltöm vízzel, hogy az akvárium teteje eltakarja a víz felszínét. Úgy egyébként is szebb.
2010. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
A hazai vizek legtöbbje kemény, nincs is ezzel semmi baj, hiszen a keménységet adó sók teszik ízessé a vizet.A túlzott vízkövesedés ellen, a víz lágyításával védekezhetünk.Bár a halaink hozzászoktak a keményebb vizekhez is, de sokkal jobb nekik a közepesen kemény, ill lágy víz.Több megoldás létezik a víz lágyítására, én itt nem akarom felsorolni őket, szerintem mindenki utána tud nézni a dolognak és kedvére válogathat az olcsó és drága lehetőségek közül.Mivel nagy akváriumom van, nálam a műgyantás vízlágyítás volt a legolcsóbb megoldás, tökéletesen működik, mellette használok még zeolitot, igaz ezt inkább szűrésre, de ennek is van vízlágyító hatása, ezért említem meg.Egy hajszálnyi por állagú vízkőcsík így is van, de ez dörzsölés nélkül letörölhető.Amikor még nem használtam gyantát én háztartási sósavval átitatott szivaccsal benedvesítettem a vízkőcsíkot és hagytam dolgozni 5-10 percig, utána letöröltem, ha kellett megismételtem.Nem árt a halaknak az a pár csepp sósav a mi véletlenül belekerül a vízbe, hiszen savanyításra is használjuk,igaz nem a legjobb sav e célra, de pár csepptől semmi gond nem lehet ( még egy kicsivel többtől sem ). [link]
2010. aug. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az esővíz lágy, majdnem desztillált víz. ezzel inkább csak felhígíthatod a vizet, mert a halaknak nem tesz jót a túl lágy víz.
2010. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Ne tölts bele vizet:)
2010. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha minden héten csinálsz részleges vízcserét, és egy egyszerű szivaccsal körbetörlöd a vízszint helyét (de ezt sem kell minden alkalommal), akkor ezzel sose lesz gondod. Nálam évek óta mennek így akváriumok, és nincs vízkövem. Az is igaz viszont, hogy mifelénk nem túl kemény a víz....
2010. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Takard le a tetjét. A vízkő úgy keletkezik, hogy az elpárolgó víz hátrahagyja a "nyomát", ha megakadályozod, hogy elpárologjon, akkor minimálisra fog csökkenni a vízkő. Teljesen csak desztillált víz használatával lehet eltüntetni, de az tuti nem jó a halaknak.
2010. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
70%
Látom megint sok volt az okos -.- ....Nekem is volt ilyen gondom de rájöttem ,hogy könnyen orvosolható.Töltsd fel vízzel úgy,hogy az eltakarja a vízkövet.Várj egy órát és aztán fogj egy borotvapengét(zsilett) és kezd el lekaparni vele.
2013. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!