Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor adjam a vízhez?

Mikor adjam a vízhez?

Figyelt kérdés
Kaptam olyan anyagot ami eltávolítja a vízből a klórt és a nehézfémeket megköti,ezt mikor rakjam bele a vízbe,ez nem tesz kárt a növényekbe,ha ezt belerakom akkor nem kell 1 hétig üresen mennie az akváriumnak,ez tartalmazhat káros anyagokat? (bocsi a sok kérdésért)
2011. jan. 4. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy szimpla vízelőkészítő, gyakorlati haszna nincs sok. Bármikor belerakhatod, a növényekben nem tesz kárt,káros anyagot nem tartalmaz. Az akváriumnak pedig 3 hétig kellene üresen járnia, sera nitrivec-el a folyamat gyorsítható, de 1 hetet így is érdemes várni a telepítéssel.
2011. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Minden vízcserekor a cserevízbe kell belerakni. A jobb minőségűek még kedveznek is a növényeknek, mert a vasat felvehető formába hozzák. Szerintem sosem árt, ha ilyet használ az ember, sok érdekes dolog lehet a csapvízben.

Az új akváriumot meg azért kell üresen járatni, hogy a hasznos baktériumok el tudjanak szaporodni.

2011. jan. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak egy kis kiegészítés, ha olyant vásárolsz amelyik megköti a nehézfémeket, akkor aktívszenes szűrő is kellene, ami kiszűri ezeket az elemeket vízből, mert attól még ott maradnak, kötött állapotban ugyan, de ez a kötés eléggé instabilan viselkedik.Viszont az is igaz, hogy a legtöbb helyen a csapvíz, kezelés nélkül sem tartalmaz veszélyes mennyiségű nehézfémet.Én pl semmit nem használok már a vízcserékhez, csak pótlom arányosan az eltávolított sót, savakat,stb.
2011. jan. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!