Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen esetben, és milyen...

Milyen esetben, és milyen gyakran kell teljes vízcserét csinálni?

Figyelt kérdés
Beleértve az akvárium,a kavics és a díszek átmosását.
2011. jan. 5. 21:09
 1/7 gfero ***** válasza:
én kb 2 évbe ha csinálok egyszer de ehhez kel egy jó szűrés meg hetente aljzat porszívózom az alját
2011. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az aljzatporszívózással nem zavarom meg nagyon a halakat?Vagy az sem baj,ha elötte kiveszem őket?
2011. jan. 5. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki őket. Nem fogod nagyon megzavarni őket, ha megfelelően csinálod. Ha kiveszed őket akkor tuti stresszesek lesznek.
2011. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kivenni valóban nem szabad őket. Aljzatporszívózni vagy boltival, vagy a slag végére eszkábált palackkal, tölcsérrel kellene, hogy ne kavarja fel a koszt. Az valóban nem tesz jót. Teljes takarítás csak nagyon indokolt esetben kell, akár néhány évente. Ezt indokolhatja egy súlyos betegség, lakásátalakítás, táptalajcsere, átrendezés, tehát nagyobb volumenű dolgok, egyébként feleslegesen nem jó háborgatni a dolgokat.
2011. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak akkor csinálok teljes vízcserét ha zavarja a szememet a sok kosz :) lehet félévente szoktam.


Nekem pl jobban zavarja mint a barátomnak, és én az ő akváriumát is kitakarítanám, de ő nem engedi :)


Namost meg kell hagyni hogy az ő retkes akváriumába is nagyon szépek a halak, pedig abba még a zöld alga is nő.


Így szerintem a halak szempontjából nem kell olyan sűrűn takarítani, ők egész jól tolerálják a koszt, csak hát az nekünk nem egy szép látvány.


Én azért félévente egyszer, vagy évente, hát mikor hogy, ki szoktam halászni a halakat vödörbe, és ecetes szivaccsal kimosom az akit. Ecet az jól leszed mindent, vízkövet, algát is, de utána jól kiöblítem.


A kavicsot is kiszedem egy lapáttal, berakom egy másik vödörbe és jól átmosom forró vízzel, aztán ha minden kész, akkor mehet vissza az egész és megint jó egy fél évig, vagy egy évig, változó.


De hát de ez sokmindentől függ. Mekkora akvárium, mennyi hal van benne... mert az se mindegy. Ha sok a hal, azok többet koszolnak.


Aljzatporszívózni kéthetente is lehet leszívócsővel, csak akkor nem teljes vízcsere, hanem csak egy olyan 30%-os körüli.


A díszeket meg akkor mosod át amikor akarod, ha ez stresszeli a halakat, addig elbújnak máshová, ettől nem lesz bajuk.


Egy nagyobb takarítás annyiból stresszelheti a halakat, hogyha neked most pl nagyon koszos a vized és ők azt szokták meg, akkor egy tiszta vízbe berakod, lehet megdöglenek. Így valahogy átmenetesen kell megoldani, hogy a vödörbe vízzel együtt rakod a halakat, hogy a vizük ne változzon túl sokat, érted. Aztán hogy körülöttük közben tisztaság lesz, kavics és akvárium fala, az már csak jó énszerintem.

2011. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó ismerősöm :)

Kicsit segíteni szeretnék neked, azért dumálok bele. Ha fél évente koszosnak tűnik a vized, az baj, gyakrabban kellene részleges vízcserét csinálni, jobb szűrés, kevesebb etetés, ilyesmik. Egy jól működő akváriumban évek múlva is tisztának kell lennie a víznek, persze a tárgyak algásodnak, de az nem baj. A halak pedig nem a tiszta víztől kapnak sokkot, hanem attól pusztulhatnak el, hogy nincs meg a lebontó baktériumkultúra, illetve nincs bejáratva az akvárium. Takarítás után nitrivecet használva is 2-3 nap múlva érdemes csak visszatenni a halakat, illetve 3-4 naponta részleges vízcsere amíg rendbe nincs minden.

Bocsi, hogy beleugattam, remélem nem veszed bántásnak, csak gondoltam hátha ez segít egy kicsit.

2011. jan. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat szerintem megtudtam amire kiváncsi voltam.Végül is alga gondom nincsen,csak halürülék.
2011. jan. 6. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!