Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként lehet...

Milyen időközönként lehet részleges vízcserét csinálni?

Figyelt kérdés

A vasfa még eléggé színezi a vizet, jó sárga tőle.

Mikor lehet vízcserét csinálni? Mondjuk 1-2hetente? ÉS mennyi vizet vegyek le?


2011. jan. 26. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hetente kötelező a víz 20-30 %-át lecserélni, de ilyen esetben akár 3-4 naponta is mehet olyan 15-20%.
2011. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 gfero ***** válasza:
100%
hetente 20-25 %-át ,de csak pihentettet meg azonos hőfokú vizet tegyél bele .nem ártana egy talaj porszívót venni egy egyszerűbb slagos fajta kb 1000 ft amivel a koszt az aljáról fel tudod szívni
2011. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Van talajporszívóm!
2011. jan. 26. 10:05
 4/18 A kérdező kommentje:

még egy kérdés. A talajporszívózással kapcsolatban. Tele van az akvárium élő növénnyel, és kövekkel, azokat a porszívózásnál most ki kell szednem? vagy kerüljem ki?

nem igazán szeretném megbolygatni a kis közösséget:)

2011. jan. 26. 10:13
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld ki. Én olyan fél évente-évente szoktam kiszedni az összes növényt, akkor egy nagyobb talajporszívózás és növénykarbantartás folyik, de ezt hetente nehogy megcsináld :)
2011. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

oké köszi, akkor jól gondoltam.

Még egy dolog eszembe jutott:D

vízcserénél kell valami a vízbe? vízelőkészítő, és hasonlók.

Illetve a növényeket, milyen időközönként kell tápoldattal kezelni? Fél évente-évente elég, mikor kiszedem őket?

Ígérem nem lesz több kérdés:P

2011. jan. 26. 10:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérdezz.

Vízcserénél 1 napig pihentetni kell a vizet, vízelőkészítő nem feltétlenül szükséges, de ártani nem ártasz vele. Ha nem túl ingadozó a vizetek minősége, illetve nem túl érzékenyek a halak, akkor elhagyható. A növényeket heti szinten kell tápozni, de a napi gondoskodás is gyakori növényes akváriumoknál, főleg ha co2 adagolás is van. Ha nem kényesek a növényeid, akkor kevesebb is elég lehet.

2011. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

igen van növénytápom, és Co2 tablettám is. Utóbbiból milyen gyakran tegyek a vízbe?

A halaim: egy 20fős csapat neon, egy hím betta, xifo, molly, és a takarítóhalak. Illetve most vannak benne befogadott halak, 4 gurámi, de ők el fognak kerülni tőlünk azt hiszem, mivel elég erősen területvédők, már egy gyönyörű xifo-t ki is beleztek:S szinte biztos vagyok

benne, hogy a gurámik voltak.


A vízminőséget hogyan tudom ellenőrizni? Mi kell hozzá?

Csak lett kérdés, de biztosra szeretnék menni, és úgy vagyok vele, ha már van akvárium, akkor azt csináljam, és gondozzam rendesen! Vagy normálisan, vagy sehogy...

2011. jan. 26. 11:01
 9/18 gfero ***** válasza:
én tetra tesztet szoktam venni de megcsinálhatod a tesztet egy akvarisztikai boltban is ha viszel 1-2 dl vizet kb 300 ft .
2011. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
rendben köszi, akkor ma megyek is veszek egy tesztet.
2011. jan. 26. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!