Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik márkák a kerülendők,...

Melyik márkák a kerülendők, és melyikeket ajánljátok az akvarisztika világában?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy érintőlegesen sok kérdésnél felmerült már ez a téma, de esetleg összefoglalná valaki? Nekem is nagy segítség lenne, meg gondolom más olvasók is hasznát vennék. Köszönöm!
2011. jan. 9. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyha kajáról van szó akkor a Sera és a Tetra
2011. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint ezek a legjobbak.
2011. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
89%

A NEPTUN kerülendő, kivéve a gyógyszereit. De haltápjaik és a növénytápjuk az kritikán aluli.

PANZI hasonlóan pocsék minőség.


Sera(növénytáp), Tetra(eleségek), Easylife(növénytápok), Aquael(szűrő) és JBL(talaj, vízkezelő) termékeket használok/használtam, ezekkel apróságokat kivéve meg vagyok elégedve.

2011. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet összefoglalni. Ilyen szempontból nehéz.

Vannak bizonyos termékek, ami az egyik gyártónál jó, de a másik termélke egy rakássz@r.

Van, ami általában gagyi, de ki lehet fogni egy-egy jó terméket.

És ár/érték arányban, lehet, hogy a valamivel rosszabb minőségű jobb, mert nagysárgendekkel olcsóbb.


Szűrőkben az eheimek legendásak, de nem olcsók. Külsőszűrőben az atman, tetra, esetleg jbl olcsóbbak, de szintén nagyon jók. Légpumpában a schego prémium kategóriás, de az ára is ott van.

A resun kínai, szűrőkben kimondottan veszélyes, de pl. a világítás armatúrái a legolcsóbbak, és megbízhatóak... talán a mozgó alkatrészek hiánya miatt.

Ha már világítás, fénycsövek terén hagen, sylvania, sera, esetleg jbl a jobbak.

A jbl-nek egyébként a táptalajai, aljzatai kiválóak. Ilyen téren manapság az ada hódít legjobban.

Ha már itt tartunk, növénytápokban, vízelőkészítőkben, egyéb löttyökben az easy life elég jónak számít, de van magyar neptun is, tizedannyiért. És nem tized annyit ér, bár kétségtelenül silányabb termék.

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

2011. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
... még annyi, hogy gyógyszerekből a sera szerintem elég korrekteket csinál.
2011. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gfero ***** válasza:
gyógyszerekből csak neptun terméket használok minden más termékből csak tetrát . fix,food termékeket messziről el kel kerülni
2011. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:
Gyógyszerekből neptun, haltápm vízelőkészítő meg hasonlók terén Sera és Tetra, szerintem ezek a legjobbak, pár termékük kicsit drága, de megéri. Akvárium és techinkai felszereléseknél az Aquael nagyon jó, ha valaki akváriumszettet akar, ez a legjobb választás. Aljzatnál pedig a JBL viszi a pálmát. Én mindenből a felsoroltakat használom, nekem ezek váltak be eddig a legjobban.
2011. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!