Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ez a viselkedés?

Normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Kezdő halas vagyok.A napokba vettem észre hogy egy két halam a növényekhez dörgölőzködik,vagyis úgy tűnik mintha odacsapná magát. Fehér foltok nincsenek a halakon,és az étvágyuk is jó,szóval egészségesnek tünnek.Ez a viselkedés két plattimra jellemző.
2011. jan. 9. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdődő darakór, a pettyek később jelennek meg, amikor már sokszor késő. Megoldás:

- 10 literenként 1 csapott evőkanál jódmentes só (vákuumsó vagy tengeri só)

- hőmérséklet megemelése (fokozatosan) 3-4 fokkal

- kezelés alatt ne etess és ne sokat világíts

2011. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs,egy kicsit helyesbítek,a párom az egyik plattinál már több hete észrevette.A dörgölőzködést nem csinálják rendszeresen csak néha.Így is valószínű hogy darakór?
2011. jan. 9. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Most azonnal kezeld, ne várd meg a "darát". Azért dörgölőznek, mert viszket, ég a bőrük az élősködők miatt. A legjobb a sera costapur vagy a parakill és az első válaszoló tanácsainak betartása.
2011. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi,holnap elkezdem a kezelést,úgy ahogy írtátok.Mennyi ideig tartson a kezelés?54 literes aksihoz mennyi parakillt vegyek?
2011. jan. 9. 17:45
 5/7 gfero ***** válasza:
1 parakkil elég 50 liter vízhez .vigyáz ne adagold túl .3 nap után 50%.os vízcsere és utána még 3 nap .a parakkilt is tedd újból bele
2011. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sós víz nem tesz kárt a halakba? 54 literes akváriumba 5 evőkanál és utána mikor és mennyi vízcsere? Olvastam róla,hogy sós vízbe csak fürdetni szabad,és a halakat utána le kell öblíteni.
2011. jan. 9. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Az durvább, és az sófürdő. De ez nem árt nekik, én még a sügéreknek direkt sózom is a vizüket, igaz én ilyen esetben 50 literre teszek 1 evőkanállal. A halaknak nem árt, a parazitáknak annál inkább, lemarja a halak bőréről őket. 3-5 nap után csinálj egy részleges vízcserét, ha úgy látod nem javultak mehet bele még egy kis só (1-2 evőkanál). A sót pedig először akváriumvízben oldd fel valami tiszta edényben és úgy adagold bele a vízbe, míg látod, hogy eloldódik.
2011. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!