Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az lenne a problémám, h...

Ó-szilva kérdése:

Az lenne a problémám, h nemrég vettem akváriumot. és a vizze elégé zavaros. Vettem belle mindenféle tisztitoszert de nem segit :S Nincs benne élő növény. Szoval nem értem. Hogy lehetne tiszta a vize?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 16:32
1 2
 11/15 Platypus ***** válasza:

A tetra aquasafe az maradhat, az tökéletes szer minden vízcseréhez. A többi szert ne használd!


A CrystalWater hatásmechanizmusa számomra rejtély, és mivel a gyártó sem árulja el, pontosan mi is ez a szer, én a helyedben nem adagolnám tovább. A dezinfekt, a metilinkék és a parakill azok gyógyszerek, egészséges akváriumba tilos adagolni. Az antiklór felesleges az aquasafe mellett, az utóbbi hasznosabb mert nitrátot is semlegesít. Az algagátlót felejtsd el, főleg hogy még algád sincs, az méreg és nem is hatékony minden alga ellen.

2011. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ne hari, de ki mondta, hogy az Aquasafe, az közömbösíti a nitrátot? ez hülyeség, ilyet senki hivatalosan nem írt le.... Az aquasafe az a nehézfémeket, és a klórt köti meg. A hal felületén, és a kopoltyújában bevonatot készít, ezért a halak jobban átvészelik azt az időt, amíg a víz friss. Teljesen új akváriumnál a betelepítés előtt érdemes néhány napot várni, hogy a víz érett legyen. Az élő növény, és a megfelelő szűrő nélkül ne is akvarizálj. felesleges. Kidobott pénz, és csak kínzod az állatokat, egy zavaros pocsoja lesz az akváriumból. Ezekben a hideg napokban, pedig a fűtés is elengedhetetlen.
2011. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam:


1. Kimosom a kavicsot kb 50-szer kevergetem egy vödörben, kis részletenként, hogy totál átlátszó víz jöjjön le róla.


2. Berakom akiba a kavicsot, majd feltöltöm csap vízzel, beleteszek növényeket, beindítom a szűrőt, a lámpát... és így üresen járatom egy hetet. Aztán lehet hogy közben még csinálok kicsi vízcserét csapvízzel.


3. utána berakom a halakat, garnélákat


Többféle halat és garnélát tartok így 4db akváriumban.


Aztán mikor később ilyen 30% vizet cserélek mondjuk, akkor azt 1 napig hagyom vödörben állni a vizet és azzal cserélem.


Így mindig tiszta a víz.

Én nem adok ki pénzt semmilyen tisztítószerre, nekem arra nincs szükségem.

2011. jan. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyes garnélák mellé még egy kis ioncserélt vizet öntök, de amibe csak hal van, oda nem szoktam.
2011. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi mindent!a probléma forrása élő növény kell:D
2011. jan. 15. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!