Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumba hány...

50 literes akváriumba hány aranyhalat?

Figyelt kérdés

van egy 50 literes akváriumom, és szeretnék bele aranyhalakat venni. hány darabot ajánlanátok? és mellé milyen halakat? élő vagy műnövényt vegyek? élő növénnyel sok a baj?


előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 11. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet sem... Aranyhalat 100 literesnél kisebb akváriumban nem tartunk, nekem 3 van 130 literben, de az igazi ismerőik ezt is sokallják. Ráadásul az aranyhalakat nem társíthatod más halakkal, maximum algaevőkkel, de nekik is kicsi az 50 liter. Ha pedig nem tudsz dönteni az élő és műnövény között, mert sok vele a baj, akkor nem szabad akvarisztikába kezdened. Kérlek, olvass kicsit utána, mert ennek így csalódás lesz a vége, így nem szabad belekezdeni. És ez nem lecseszés, vagy okoskodás akar lenni, merthogy én milyen jól tudom, meg ha nekem ekkora helyen vannak, akkor másnak nehogymár 50 literben legyen. Nem. Ez felebaráti jótanács volt.

[link]

[link]

2011. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ha pirana is van az akváriumban akkor sokat.
2011. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=viG9WyTo_JU

Nézd meg ezt a videót, te egy ekkorára megnövő halat szeretnél 50 literben tartani.


Még pár példa:

http://www.youtube.com/watch?v=kGhULMp4Y3Y

http://www.youtube.com/watch?v=b8TGt9kOeFo&feature=related

2011. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elég 2 kép is: [link]

[link]

2011. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
A 2. képen koi ponty van(bajsza van, az aranyhalnak nincs), aranyhalnál szerencsére ennyire nem rossz a helyzet. És még nagyobbnak is látszik a valóságosnál, mivel nagylátószögű objektívvel fotózták közelről. Híres kép, sokan a valódiságában is kételkednek, de a szakértők nagy része szerint hiteles.
2011. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyet se...

Inkább válasz valami más fajta halakat...

pl. zebradánió,kolibrihal,törperaboza...stb.

[link]

itt nézz körül sok jó információt talállsz a halakról, halnépességet is leirja hogy melyikből hányat és hány literben szabad tartani:)

2011. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nullát
2011. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
egyet se de ha vissza nézted volna a kérdéseket legalább 10x le volt már írva .a műnövénynek semmi haszna nincs az aksiba esetleg egy ikráztató medencébe ahol kevés a fény egy élő növénynek
2011. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
őő 0!
2011. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!